31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala adaylar arasındaki rekabet artarken, Öncü Haber ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Bu kez Düzce merkez için kentte yaşayanlara mikrofon uzatan haber ekibimiz, “Hangi adayın başkanlık yarışını kazanacağını öngörüyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

İşte Düzceliler’in Düzce Belediye başkanlığı koltuğuna kimin oturacağına yönelik yorumları…

Murat Şengül: Öngöremiyorum çünkü Düzce’ye 5 ay oldu geleli. Önceki hizmetlerden haberim yok. Her izinde Düzce’ye geldiğimde bir değişiklik oldu mu olmadı mı? Bilemiyorum. Yeni döndüğüm için, ama memlekette bir değişiklik de göremedim.

2-259

“Düzce değişti”

ZABITA EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR ZABITA EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR

Siyami Baltürk: AK Parti alır. Faruk Özlü kazanır. Çalışması güzel, yolları düzenlendi. Temizlik yaptı. Düzce değişti.

6-59

“Onu tanıyoruz”

Niyasettin Güler: Faruk Özlü’den başka öngöremiyorum. O burada çalışmış, onu tanıyoruz. Zaten diğerleri yeni ne oldukları belli değil. Yine çoğunluk onda.

İbrahim Durdur: Ben yorum yapacağım. Bence AK Parti kazanır. Ben siyasetten anlamam ama görüntü öyle.

Beşir Zengin: Faruk Özlü olur. Hizmeti iyi, fena değil.

4-144

“AK Parti’nin bir alt yapısı var”

Süleyman Ayten: Faruk Özlü olur. Çünkü AK Parti’nin bir alt yapısı var. Diğerleri pek kendini tanıtamadı. Özlü’nün siyasi bir geçmişi var.

Abdulkadir Alak: Faruk Özlü olur. Adam çalışıyor. Allah razı olsun. Her yeri yapıyor. Bundan başka kime vereceğiz?

1-247

“Şehir merkezinde sadece hizmeti var”

Ahmet Özmen: Hizmet kim getiriyorsa ona veririm. Hizmeti şu andaki belediye başkanının yok. Şehir merkezinde sadece hizmeti var. Köylere çıkılsın bir de. Her evin bahçesinde tuvalet çukuru var. Bunlar tıkanıyor, neden altyapı yapılmıyor? Ben hijyenik Düzce olsun, başkan geldin, çalışsın. Şu anda kararsızım. Karar verme sürecindeyim.

Leman Kuşçu: Hiçbir fikrim yok. Değişmesini isterim. Pek hizmetlerini görmüyoruz.

Esma Kolçak: Bence Özlü olur. Adamın yaptıkları, yapacaklarının teminatı. Size yanlış gelebilir ama bana doğru geliyor.

“Herkes yaptığına bakacak”

Mustafa Soyluoğlu: Bilmiyorum ama herhalde mevcuttaki kazanır. Herkes yaptığına bakacak. Ne ekersen onu biçersin. Onun için halk yapılanı da yapılmayanı da görür.

3-190

“AK Parti yüzde elli çalışıyor”

Soner Arslan: O konuda çok bir şey diyemeyeceğim. Kime vereceğimi bilmiyorum. Düzce’de saygın tanıdığım kimse yok. Genellikle ‘Davut Güloğlu’ diyorlar. Çalışma bazında düşünebiliriz. 8 senedir buradayım. AK Parti yüzde elli çalışıyor. Şu anda AK Parti’ye vermem.

Ayfer Özcan: O konuda yorum yapamıyorum ama hayırlısı olsun. Şu anki aday öngördüğüm biri. Daha iyi gibi geliyor, hizmetlerini beğeniyorum.