Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında, Akçakoca AK Parti ilçe teşkilatının ve ilçede ileri gelen kanaat önderlerinin itirazlardan sonra devletin gücünü kullanarak, yeni seçilen Belediye Başkanı Fikret Albayrak ve CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’a baskı kurmaya çalışmasını haksız ve yersiz bulduğunu açıkladı. AK Parti’nin yeniden yapılanmaya gidileceğini bu yüzden herkesin hazırlıklı olması gerektiğini vurgulayan Ünsal, “Yeniden bir yapılanmanın başlayacağını görüyoruz, ama burada kişisel sevgiler ve husumetleri arkaya bırakıp Düzceli olmak, Düzceli kalmak, Düzceli ölmek ruhunun hayat bulduğu günler olsun. Herkes heybesini doldursun beklesin, heybeleri boşaltmaya gelecekler” ifadelerini kullandı.

Düzce’de konuşulmayanların konuşulduğu ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce siyasetinin nabzını tutmaya devam ediyor. Ünsal, Akçakoca’da AK Parti tarafından yapılan itirazların ardından, devletin gücü kullanılarak baskı yapılmaya çalışılmasının son derece yanlış olduğunu belirtti. Öte yandan Ünsal, Düzce siyasetinde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, herkesin tedbirli olması gerektiğini vurguladı.

ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

Ekran Alıntısı-120

“Siyaset bu şekilde devam ederse pek hayırlı sonuçlar çıkmaz”

Akçakoca’da AK Parti ilçe teşkilatının devletin gücünü kullanarak tehdit ve baskı yapmasını eleştiren Ünsal, şöyle konuştu: “AK Parti İlçe Başkanı, ‘Fikret Albayrak’ı tebrik ediyoruz, destekliyoruz, Akçakoca’nın menfaatinde ortak hareket edebiliriz’ türünde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın bir arka planı var. Akçakoca'nın kanaat önderleri var. Bu kanaat önderleri halkın teveccühüne ve halkın değerlendirmelerine göre fikirlerini beyan ederler. Bunlardan birkaç tanesi sayalım, örnek diyorum. Eski belediye başkanları var. Cüneyt Yemenici, Erol Solak, Mehmet Koyuncu gibi etkili isimler var. Bu isimler, bu seçimde insanların teveccühünü dillendirirken, Fikret Albayrak bir tık önde gibi görüşleri oldu. Ben de zaman zaman istişare ettiğimde, böyle bir hal vardı. Seçimden sonra itiraz başladı, AK Parti itiraz etti. Seçim Kurulu reddetti. Tuğrul Abanoz var, CHP ilçe başkanı, bir suçtan dolayı kısıtlı. ‘Bu oy kullandı’ diye itiraz edildi, reddedildi. Burada bir takım isimler başta Burhan İşleyen, ilçe başkanı olmak üzere bu seçimde bize destek olmayan, köstek olan veya bizimle beraber hareket etmeyen kişileri; devletin gücünü kullanıp ezelim, cezalandıralım diye bir yaklaşım içine girdiler. Bunu da iddiaya göre Ercan Öztürk’te ‘biz bunun gereğini yaparız’ diye bir ifade kullanınca, Talih Özcan'ın bilgisine gidiyor. Özcan; naif, zarif, nezaket içinde Düzce siyasetinde kavgacı olmayan, yaklaştıran, zorlaştırmayan bir çizgide gidiyor. Bu çizgide gerek Faruk Özlü ile gerek diğer milletvekilleriyle gayet uyumlu gidiyor. Vatandaşın gönlüne giremiyorsunuz, siyaseti şekillendiriyorsunuz, önce itiraz ediyorsunuz, sonra tehdit ediyorsunuz, sonra baskı kurmaya çalışıyorsunuz. Bu olabilecek bir şey değil. Herhangi bir şey olduğu zaman Düzce esnafının, Düzce insanının her zaman yanındaydık, bugün olduk, dün olduk, bundan sonra da olacağız. Burhan İşleyen, sanayide kendine güzel bir önlük alsın, işe devam etsin. Siyaset onun işi değil. Orada yıllardır siyasette bulunan insanların da böyle bir boşluğa düşmesi, özellikle Yücel Orhan var, SKM başkanlığı yaptı. Yücel abinin de bu boşluğa nasıl düştüğünü anlamış değilim. Akçakoca bazında tüm Düzce için geçerli. Siyasetteki yenilginin, çaresizliğin, ayıbın örtülmesi için, devletin gücünü kullanma cüreti kabul edilir bir şey değil. Siyaset bu şekilde devam ederse, pek hayırlı sonuçlar olmaz.”

0Deab76F 765B 4D9E 83F2 Ba9D5Ff05Ee4 1681056115

“Yeniden bir yapılanma sürecine gidecek”

AK Parti’nin yerel seçimlerde istediği sonucu alamamasından dolayı yeniden yapılanma sürecine geçeceğini bu yüzden herkesin heybesini doldurması gerektiğini vurgulayan Ünsal,  “Düzce'de seçim neden kaybedildi? Türkiye'de neden kaybedildi?’ diye AK Parti'nin genel merkezinden muhakkikler gelecek. Herkes heybelerini doldursun. Kimi ne zaman, ne şekilde arayıp soracakları belli değil. Gelecekler, ‘Neden kaybedildi bu seçimler, niye başarısız oldu?’ diye. Düzce merkezde 30 bin kişi sandığa niye gelmedi? Düzce'de ikameti olmayan, Düzce'de oy bile kullanamayan biri geldi, yattı kalktı, şovunu yaptı. Nasıl verdirdiniz bu millete, bu oyu? Herkes heybesini doldursun, AK Partililere sesleniyorum; güzel çalışmanızı yapın. Bir gün ararlar. Yeniden bir yapılanma sürecine gidecek, giderken de kimde hata var, nerde hata var bakacaklar.” dedi.

“Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Düzcelilik ruhunun yaşanacağı günleri görmeyi dilediğini belirten Ünsal, konuşmasını şu şekilde devam etti: “Rasim Çam'ı Milliyetçi Hareket Partisi ihraç etti. Zaten yapamayacağı tek şey belediye başkanlığıydı. Gece kulüplerine gitmeler ve hepsinden önemlisi seçimde Milliyetçi Hareket Partisi kaybettikten sonra AK Parti'nin adayıyla çıkıp oynaması, bardağı taşıran son damla oldu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde de, AK Parti'de de CHP'de de ve diğer partilerde bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeniden bir yapılanmanın başlayacağını görüyoruz, ama burada kişisel sevgiler ve husumetleri arkaya bırakıp Düzceli olmak, Düzceli kalmak, Düzceli ölmek ruhunun hayat bulduğu günler olsun. Herkes heybesini doldursun beklesin, heybeleri boşaltmaya gelecekler.”

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;