Düzce’de tarımsal üretim planlaması için oluşturulan teknik komite Düzce Valiliği’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden ilgili şube müdürleri ve teknik personel ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

‘’SAĞLIK HAKKI’’ KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ ‘’SAĞLIK HAKKI’’ KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ

İl Müdürlüğü bünyesindeki ilgili şubeler tarafından hayvansal, su ürünleri ve bitkisel üretim planlaması rehberleri değerlendirilerek Düzce’nin tarımsal üretimi göz önüne alınarak 2024-2026 yılları arasındaki 3 yıllık hayvansal ve su ürünleri üretimine yönelik hedefler karara bağlandı.

Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, tarımsal üretim planlamasının önemine değinerek, "Bu komitenin kurulması ve faaliyete geçmesiyle birlikte ilimizde tarımsal üretimin daha etkin bir şekilde planlanması ve yürütülmesi için önemli bir adım atılmış olacaktır" açıklamalarında bulundu.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, teknik komitenin tarımsal üretimde sürdürülebilirliği ve verimliliği artırmaya önemli katkı sağlayacağını kaydetti.