Dünya Bankası desteğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından Türkiye Yeşil Sanayi Projesi yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi için Düzce’de çalışmalar başladı.

1-187

“ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ” “ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Proje kapsamında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Yeşil Sanayi Destek Programı’nın Düzce tanıtımı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

2-205

Tanıtım toplantısına KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin konuşmacı olarak katılırken, çok sayıda KOBİ statüsündeki üye de katılım sağladı.

TSO üyeleri bilgilendirildi

Yeşil Sanayi Destek Programı, KOSGEB’in diğer hizmetleri hakkında katılımcılara bilgiler aktaran KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, üyelerin program hakkındaki sorularını da yanıtladı.

İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin; “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı” ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL’ye kadar, “Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı” ile de enerji, su ve hammadde verimliliği, sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü, endüstriyel simbiyoz ve döngüsel ekonomi konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL’ye kadar destek sağlanacağını ifade etti.