Bir tarafta, rekor oy oranlarıyla 2 defa Belediye Başkanı seçilen Mehmet Keleş, bir tarafta Mevcut Belediye Başkan Dr. Faruk Özlü, bir tarafta Yeniden Refah Partisinin popüler adayı Davut Güloğlu…

Aday profillerine bakıldığında Düzce’de 31 Mart Yerel Seçimlerinin renkli geçeceği net bir şekilde görülürken, son kararı verecek vatandaşların konuya yaklaşımlarını öğrenmek amacıyla Öncü Haber Ekibi sokağa çıkarak vatandaşlara mikrofon uzattı.

İlk olarak Ağa Mahallesi’ne giden Haber Ekibimiz, Mahalle Sakinlerine mikrofon uzattı.

Sadece seçim dönemlerinde siyasetçilerin kendilerini ziyaret ettiğinin altını çizen Ağa Mahallesi Sakinlerinin hatırı sayılır bir çoğunluğunun Mehmet Keleş’i destekledikleri gözlemlenirken, birçoğu mikrofona konuşmak istemedi.

Mikrofona konuşan Erhan Erdoğdu şunları söyledi: “Faruk Özlü alır!”

Başka bir Mahalle Sakini: “Mehmet Keleş alır. Kendisini destekliyoruz.”

Emin Yeşilyurt: “Ben adayları tanımam. Ak Parti’yi destekliyorum.”

Özgür Kaynak: “Allah için Mehmet Keleş iyi adamdı. Ben onun zamanında iş yapıyordum. Para kazanıyordum. Şu an bizim yüzümüze kimse bakmıyor.”

Gürhan Gür: “Mehmet Keleş de güzel işler yaptı, Faruk Özlü de… Hayırlısı hangisiyse o kazansın.”

İhsan Gün: “Ben Cumhurbaşkanının partisini seçerim.”

Sefer Kaynak: “Ben Keleş’i destekliyorum. Keleş her şeyi yapar. Allah ona uzun ömür versin.”

Bir türküyle soruya cevap veren Mahalle Sakini, hem Keleş’e hem de Özlü’ye göz kırparak: “iyi olan kazansın. Gönlümde Keleş var ama Özlü de iyi.” Dedi.

“UZUN SÜREN PROJE ESNAFA ZARAR VERDİ “UZUN SÜREN PROJE ESNAFA ZARAR VERDİ

AĞA MAHALLESİ’NDEN SONRAKİ DURAK ESKİ SANAYİ ÇARŞISI OLDU

Haber Ekibimizin Ağa Mahallesi’nden sonraki durağı ise Eski Sanayi Çarşısı oldu.

Sanayi Esnafına Mikrofon uzatan Haber Ekibimiz, yerel seçim sürecini sordu.

Muammer Gündoğdu: “Faruk Özlü alır gibi görünüyor. Keleş Başkanlık yaparken ben yurt dışındaydım. Burada olan arkadaşlar onun da iyi olduğunu söylüyor.”

Recai Gül: “Faruk Özlü’yü destekliyorum. Projesini beğendim Sanayi için. Bizim bu dükkânı alırsa öbür taraftan 2 dükkân isterim. Daha oturup konuşmadık, konuşulacak herhâlde”

KAMİL Altın: “Mevcut iktidardan hiç memnun değilim. Mehmet Keleş yüzde 50-55 bandında bir oy oranıyla kazanır.”

Ramazan Biçer: “Yeniden Refah Partisini destekliyorum. Mehmet Keleş Cumayeri’ndendi başkan oldu. Faruk Özlü Düzce’de yaşamıyordu o da başkan oldu. Davut Güloğlu da başkan olunca Düzce’yi tanır.”

Sanayi Esnafı: “kimin kazanacağını bilmem ama şu anki Belediye Başkanının kazanma şansı sıfır. Olmayan dükkânları satmaya kalktı. Ben Mehmet Keleş’i destekliyorum, Keleş kazanır.”

Haber Ekibimizin son durağı Millet Bahçesi oldu. Millet Bahçesindeki vatandaşlara mikrofon uzatan Haber Ekibimiz 2024 yerel seçim tahminlerini sordu.

Alibey Güney: “Benim için hiçbirisi. Hep destek verdiğimiz Cumhurbaşkanımız 2024 yılını emekliler yılı ilan etti. Ama geçinemiyorum ben bir emekli olarak. Bizimle dalga geçiyorlar.”

Recep Yılmaz: “ben emekliyim. Maaşımı alamadım bekliyorum parkta. Faruk Özlü kazanıp ne yapacak? Yetmedi mi?”

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel