Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin her noktasının belediye hizmetlerinden faydalanabilmesi, sosyal ve kültürel açıdan zengin olan şehrin bu zenginliği birbiri ile kaynaştırarak harmanlanmasını sağlamaya devam ediyor.

Başkan Özlü’nün girişimleri ile Beyiler, Çavuşlar, Çam köy başta olmak üzere bir çok noktada hizmete açılan mahalle konakları ile vatandaşlar hem öğrenip hem de şehre katma değer sağlarken, Düzce’nin kültürel zenginliğini yansıtan Kırım Türklerine yönelik Eğitim ve Kültür Merkezi ile Ağa Mahallesinde Roman Eğitim ve Kültür Merkezi projeleri ile gibi bir çok projenin de hayata geçirilmesini sağlayan Özlü’nün son durağı Çay Mahallesindeki Türk Tasavvuf Musikisi Derneği oldu.

W E R T Y U I

Derneğin davetlisi olarak ziyarette bulunan Başkan Özlü, tasavvuf müziğinin en güzel örneklerini sergileyen dernek üyelerini hayranlıkla dinledi. Ardından gerçekleştirilen sohbette derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan Özlü, bölgeye bir Kültür Evi yapılması talebine olumlu cevap verdi.

S D F G H J K L

“Çay Mahallesine kültür evi yapacağız. Bunu yaparken ihtiyaçları sizler tanımlayacaksınız” diyen Başkan Özlü, şunları dile getirdi;
“Kültürel bütünlük, siyasal bütünlüğün temelidir. Anadolu’nun fethi aslında kılıçla olmadı. Önce gönüllerin fethi ile oldu. Hacı Bayram Veli, Yunus Emre, Hazreti Mevlana gibi erenler sayesinde oldu. Onlardan bize intikal eden kültürü yaşatmak, günümüze yansıtmak ve gençlere sevdirmek sizlerin görevi.

F O T O

ARAÇ HAREKETLİLİĞİ DEVAM EDİYOR ARAÇ HAREKETLİLİĞİ DEVAM EDİYOR

Ben sizlere yardım olacağım. Çay mahallesine bir kültür evi kazandıracağız. Siz tarif edin biz projelendirelim. Aynı zamanda dernek merkezi de olsun. Seçimden sonra burayı inceleyelim bu binayı tadil edelim uygun olmazsa yerimiz var oraya bakar inşa ederiz. Son derece mutlu oldum. Yaptığınız çalışmalar çok değerli.”