Düzce’de artarak devam eden sağlık yatırımlarına, yenileri eklenmeye devam ediyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde vaatleri arasında bulunan, Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında Düzce’ye Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi kazandırılması için süreç devam ediyor.

Bilindiği gibi yakın zamanda bu önemli yatırım için Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan 17 dönümlük Fidanlık arazisi, Düzce Belediyesi’ne devredildi.

Whatsapp Image 2024 06 12 At 13.32.14

Önce Orman Bakanlığı'ndan Sağlık Bakanlığı'na tahsisi yapılan ardından takas yolu ile Düzce Belediyesi’ne geçen arazinin 2 dönümü, araştırma hastanesinin inşaatı başlayana kadar kullanılmak üzere hastane otoparkına çevrilecek.

Mevcut otoparkın yetersiz kalması nedeniyle artan talep üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi, Başkan Özlü’nün talimatıyla Kurban Bayramı sonrası hastane karşısındaki alanda düzeltme çalışmalarına başlayacak.

“ŞENLİKLER, GELECEĞE TAŞIYAN ÖNEMLİ KÜLTÜREL MİRASLARDIR” “ŞENLİKLER, GELECEĞE TAŞIYAN ÖNEMLİ KÜLTÜREL MİRASLARDIR”

Whatsapp Image 2024 06 12 At 13.32.11

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli devam edecek süreçle ilgili edinilen bilgilere göre; her gün binlerce vatandaşın sağlık hizmeti almak için başvurduğu Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin yan tarafında bulunan otopark, dolup taşıyor. Hasta ve hasta yakınlarının araçlarını ya uzak noktalara ya da yol kenarlarına bırakması yüzünden yaşanan sıkıntıların sona ermesi için harekete geçen Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi, alanın hastane otoparkına çevrilmesi için gerekli prosedürleri hızla tamamlayacak ve Kurban Bayramı tatili sonrası 2 dönüm alan otopark olarak halkın hizmetine açılacak. 

Whatsapp Image 2024 06 12 At 13.32.14

Başkan Özlü: Bin 100 yataklı bir hastane olacak

Öte yandan Sağlık Kampüsü Projesi için yaptığı açıklamada Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'nin her konudaki eksiklerini kendisine sorumluluk bildiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Bu şehrin ne eksiği varsa bizim problemimizdir. Yer tahsis ediyoruz, takaslar yapıyoruz, uğraşıyoruz. Ben belediyenin yerlerini verdim hastaneye yer bulmak için. Büyük bir hastane inşa edeceğiz. Şu anda devlet hastanesinin önünde bulunan Fidanlık arazisini Orman Bakanlığı'ndan aldık, Sağlık Bakanlığı'na tahsis ettik. Şu anda Sağlık Bakanlığı orada etütler yapıyor. Normalde 65 bin m2 inşaat izni var. Bunu 120 bin m2'ye çıkartmaya çalışıyoruz. Deprem izolatörleri olan, 5-6 katlı hastane binasını oraya inşa edeceğiz. Düzce Devlet Hastanesi'nin statüsünü, Düzce Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştüreceğiz. Bu demektir ki daha fazla profesör, daha fazla doçent ve daha fazla doktor Düzce'ye gelecek. Mevcut hastanemiz yaklaşık 365 yatak kapasitelidir. Yeni hastane binası ile birlikte ilave 800 yatak gelecek. Yani bin 100 yataklı bir hastane olacak. Adeta bir sağlık kampüsü olacak."

Editör: Tuğba Aksoy