Türkiye’nin uluslararası yardım kuruluşu Türk Kızılay’ı, Kurban Bayramında Düzce’den de çok sayıda vekaleten Kurban Bağışı topladı. Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika ülkelerindeki mazlum insanların her zaman yanında olan Kızılay, bu yıl vekaleten kestiği kurbanları Türkiye ve İsrail’in kuşatması altındaki Gazze başta olmak üzere kurban bereketini yıl boyunca 21 ülkede 4,2 milyon ihtiyaç sahibinin sofralarına taşıyacak.

Thumbs B C 4Efa239Bc5112Fee7057F02B1304E2E2

Türk Kızılaydan yapılan açıklamaya göre, Kızılay, kurban kesim kampanyası kapsamında hedeflediği 128 bin hisseyi geçerek 146 bin 683 hisselik kurban vekaleti aldı.

"Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla bu yıl yürütülen kampanyayla yurt içinde 31 bin 668, yurt dışında ise 3 kıtada 19 ülkede olmak üzere 115 bin 15 hisselik kurban kesimi gerçekleştirildi.

“TÜRK FINDIĞI TÜCCAR VE YABANCI FİRMALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ” “TÜRK FINDIĞI TÜCCAR VE YABANCI FİRMALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ”

07 19 13 A A 34933720

Türkiye ve Gazze için 31 bin 668 hisse kurban kesildi

Yurt içinde gerçekleştirilen 31 bin 668 hisse kurban kesiminden elde edilen kurban paylarını kavurma konserveleri haline getirilerek sadece bayram günlerinde değil, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak Kızılay, başta deprem bölgesindeki afetzedeler olmak üzere 340 bin ihtiyaç sahibinin sofrasına ortak olacak.

Bu yıl Gazze'deki çatışma mağdurları için de uzun ömürlü kavurma konservesi yöntemini benimseyen Kızılay, yurt içi kampanyasının Gazze'ye ayrılan bölümünde aldığı vekaletlerle 21 bin 252 hisse kurban kesimi gerçekleştirdi.

07 19 13 A A 34933716

Gazze için hazırlanan kavurma konserveleri, Kızılayın bölgeye insani yardım gönderdiği "İyilik Gemileri"yle yaklaşık 1 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırılacak.

Üç kıtada 2,8 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaştı

Kızılay, yurt dışı kurban kampanyası kapsamında Balkanlar'da Bosna Hersek, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Kosova, Asya'da Afganistan, Bangladeş, Kırgızistan, Pakistan ile Orta Doğu'da Irak, Suriye, Yemen ve Afrika'da ise Çad, Nijer, Somali, Kenya, Sudan, Tanzanya, Uganda, Burkina Faso olmak üzere üç kıtada toplam 19 ülkede 115 bin 15 hisselik kurban kesimi gerçekleştirdi.

Yurt dışındaki kesimlerden elde edilen kurban etlerini soğuk zincir korunarak taze et olarak dağıtan Kızılay, 2,8 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine de kurban payını ulaştırdı.

07 19 13 A A 34933717

"Her ihtiyaç sahibi adına şükranlarımızı sunuyoruz"

Kurban ibadetini Kızılay'a verdikleri vekalet aracılığıyla yerine getiren bağışçılara teşekkür eden Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, şunları kaydetti:

"İyiliğe gönül veren hayırsever bağışçılarımız sayesinde milletimizin yardım eli Kızılayımız, Türkiye ve Gazze dahil 21 ülkede yaklaşık 4,2 milyon ihtiyaç sahibinin sofrasına uzanıyor. Kızılay olarak Kurban Bayramı'nın bereketini çoğaltan kıymetli bağışçılarımıza, ulaştığımız her ihtiyaç sahibi adına şükranlarımızı sunuyoruz."

Kızılay Düzce Şubesi tarafından yapılan açıklamamda il genelinde toplanan bağışların da hedeflenenin çok üstünde olduğu belirtildi.

Editör: Tuğba Aksoy