Ticaret amacı gütmeden, işin ibadet yönüne odaklanarak hizmetlerine devam eden “İhsan Baba’nın Çiftliği” müşterilerine bayram gibi bayram yaşatma düsturuyla, vatandaşların güvenilir adresi oldu.  Çekirdek ailelerden, geniş ailelere kadar, her ebatta ve her bütçeye uygun kurbanlıkları bulunan işletme, Kurban Bayramı’nın keyifli ve şüphe olmadan geçmesi için hissedarlara imkan sunuyor.

Ihsan 6Çiftlikte, İslami koşullara uygun, hijyenik ortamda ve veteriner hekim gözetiminde yapılan kesimlerde Düzce halkını kaliteli kurban etiyle buluşturan besi çiftliğinde kesim işlemleri bir saat gibi kısa bir sürede yapılarak, paketleme yapılmasının ardından müşterilere teslim ediliyor. Kesim işlemlerinin devam ettiği esnada gelen hissedar ve misafirlere yemek ve çay ikramında bulunuluyor.

Ihsan 5

Konuya ilişkin Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan İhsan Baba’nın Çiftliği İşletme sahibi Yasin Kurt “insanlar kurbanlıklarını rahat ve huzurlu bir şekilde kessinler diye hazırlıklarımız devam ediyor.” dedi.

ANADOLU OTOYOLU’NDA BAKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI ANADOLU OTOYOLU’NDA BAKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Ihsan 1

Kurbanlık hisseleri ve kesim süreci hakkında bilgi veren İhsan Baba’nın Çiftliği İşletme sahibi Yasin Kurt, “Bizim buradaki asıl amacımız, ticaretten ziyade ibadet tarafındayız. İnsanlar kurbanlıklarını rahat ve huzurlu bir şekilde kessinler diye hazırlıklarımız devam ediyor. Hisselerimizde, her ebatta ve her bütçeye göre hayvanımız var. İki kişilik ailelerden tutun da kalabalık ailelere hizmet edebilecek düzeyde hayvanlarımız var. Bayram için bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz, paketleme ve kesimlerimizi burada yapıyoruz. Satış sırasına göre, kesim sırası belirliyoruz, gelen müşteri ve misafirlerimize de yemek ve çay ikramında bulunuyoruz. Vekalet alındıktan sonra, hayvan 1 saat gibi bir sürede, kesilip paketleyip kendilerine teslim ediyoruz. Açıkçası bayramı bayram gibi yaşatıyoruz. Bayram günü geldiklerinde, insanlar keyifli bir bayram geçirerek, hem ibadet noktasında, hem de kesilen kurbanlıklardan içlerinde şüphe kalmayacak bir şekilde alıp gitmeleri yönünde hizmetimiz devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

Ihsan 4

Haber: Zeki AŞIKOĞLU- LİVA NUR ÜNSAL

Kameraman: Emirhan TÖNGEL- Zeki AŞIKOĞLU