Düzce merkeze bağlı Arapçiftliği Mahallesi 3048. Sokak’taki kışın çamur, yazın ise toz yüzünden büyük sıkıntıya neden olan bozuk yolla ilgili uzun süredir çalışma yapılmaması tepkileri de beraberinde getiriyor. Kış aylarının yaşandığı şu günlerde etkili olan yağmurların çamur deryasına döndürdüğü yol yayalara adeta geçit vermezken, düşme sonucu yaşanan yaralanmalar ise can sıkıyor. Mahallede okula giden çok sayıda çocuğun atlayıp zıplayarak yürümek zorunda kaldığı bozuk yolla ilgili bugüne kadar yapılan şikayetlere rağmen Düzce Belediyesi’nin harekete geçmemesi ise mahalle sakinlerinin sitemine neden oluyor.

WhatsApp Image 2023-01-03 at 13.16.29 (1)

Belediyeye sorunun giderilmesi için defalarca başvuran vatandaşlar, çözümsüzlükten yakınırken, sık sık güzergahtan geçen iş makineleri ve hafriyat kamyonlarının yolu daha da kullanılamaz hale getirdiğini savundu.

0 542 767 18 81 numaralı Öncü WhatsApp İhbar Hattı’na ulaşan bir mahalle sakini mağduriyetlerini şöyle aktardı:

“Ben Arapçiftliği Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Yolumuz uzun zamandır çamur içinde. Asfalt istemedik, çakıl döksünler dedik. Ne gelen var ne giden… Kamyonlar çok hızlı geçiyor, evimizin önüne kadar çamur çorak içindeyiz. Hava kuruyken hadi neyse ama yağmurda hiç yürüyemiyoruz. Okula giderken çocuklar yolda düşüyor. Üstleri başları çamur içinde kalıyor. Benim annem 64 yaşında geçen gün yolda kaydı düştü. Arabamın içi dışı çamur. Merkeze bağlı bir mahallenin bu şekilde bırakılmasının hiçbir açıklama yok. Belediyeyi defalarca aradım hala neden ilgilenilmiyor? Beyaz Masa da sadece not alıyor hala burada bir çalışma yok. Yetkililer sesimizi duysun, mağduriyetimize artık bir son verilsin.”

Öte yandan Öncü Haber ekibinin konu ile ilgili bilgi almak için telefonla ulaştığı Arapçiftliği Mahallesi Muhtarı Muammer Ceylan, konu ile ilgili konuşmaktan kaçındı.