Düzce’nin siyasetinde ve yönetiminde iki önemli güç olan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve CHP Milletvekili Talih Özcan’ın memleket için el üstünde tutulması gereken değerler olduğuna dikkat çekerek, “Faruk Bey ve Talih Bey'deki nezaket ve mütevazılığa baktığımızda, Düzce hakikaten güzel insanlar tarafından yönetiliyor.” dedi. Düzce’nin her alanda gelişmesi ve kalkınmasında ciddi rol oynayan Başkan Özlü’ye katıldığı Adige Dayanışma Gecesi’nde gösterilen nezaketsizliği de eleştiren Ünsal, “Adam sözünden at yularından tutulur. Faruk Özlü'nün sözü sözdür ve yerine getirir.” diyerek imalı göndermelerin yersizliğine parmak bastı. Ayrıca siyaseti zenginleşmek için kullananların mutlaka itibarından bir şeyler kaybedeceğinin altını çizdi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü’de ortak yayınlanan ‘Yorumluyorum’ programında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın mütevazı duruşlarından dolayı, Düzce siyaseti adına mutlu olduğunu dile getirdi. Ünsal, ayrıca siyaseti ve makamı kendi çıkarları için kullananların zaaflarının ortaya çıkmasıyla daha da güçsüzleştiğini kaydetti.  

G Lt9U00 W E A Ap5 W S

“Adam sözünden at yularından tutulur”

Düzce Adige Derneği’nin yapım çalışmaları süren Düzce Adige Kültür Merkezi inşaatına destek verilmesi amacıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlediği gecede dikkat çeken bir ayrıntıyı aktaran Ünsal, program sunucusunun Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye atıfta bulunan sözlerini eleştirdi. Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Biz toplum olarak Türkiye'nin küçültülmüş bir bölgesinde yaşayan Düzceli’yiz. 21 Nisan’da Düzce Kültür Merkezi’nde Çerkez Derneği’nin bir organizasyonuna katıldık. Burada yapılmakta olan Çerkez Derneği binası ve eğitim merkezi ile ilgili hem yardım toplama, hem kaynaşma gecesiydi. Geceye Sayın Valimiz Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ve Sayın CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan da katıldı. Gecede Ayşe Hanımefendi Dernek Başkanı, çok güzel bir hitap yaptı. ‘Emeklerinden dolayı Faruk Özlü’ye teşekkür ediyorum.’ dedi. Güzel bir geceydi, fakat bir sunucu vardı. Ben bu kadar laçka, bu kadar gevşek, bu kadar ne dediğini bilmeyen bir adama rastlamadım. Faruk Bey ziyaretlerde bu binanın yapılması için elinden geleni yapmış ve yapacağına da söz vermiş. Bu sunucu diyor ki ‘Elimizde, kalite standartları gereği kayıt altında.’ Orada devletin valisi var. Belediye başkanı var, milletvekili var. Böyle aba altından sopa göstermek, seviyesiz ve basit ifadelerden ben rahatsız oldum. Adam sözünden at yularından tutulur. Faruk Özlü'nün sözü sözdür ve yerine getirir. Düzce’yi ve dengeyi bilmediği için karışık konuştu.”

Whatsapp Image 2024 04 22 At 18.04.37

KAZADA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ KAZADA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

“Düzce hakikaten güzel insanlar tarafından yönetiliyor”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın mütevazı duruşlarıyla Düzce’ye çok şey kattıklarını dile getiren Ünsal, “Talih Özcan da geceye katılanlardan. Hastanesinde, postanesinde tabiri caizse köyünde, kentinde, mahallesinde insanların gönlüne taht kuran bir yapısı var. Talih Özcan'a baktığınız zaman, kendinizi görüyorsunuz, mütevazı kişiliğiyle meselelere samimi yaklaşımıyla, her yerde olduğu gibi çok güzel bir yaklaşım içinde insanlara. Muhalefeti, zarafetli, saygılı ve kibar ölçülerde yapıyor. Yapıcı muhalefet noktasında bir dokunuşu olan milletvekili. Biz Talip Bey’le Dr. Faruk Özlü’ye hayırlı olsun ziyaretine gittik. Faruk Bey'deki nezaketle, mütevazılıkla Talih Bey'deki nezaket ve mütevazılığı görünce Düzce hakikaten güzel insanlar tarafından yönetiliyor diye bir intiba oluştu bende. Bunlar adam gibi adamlar. Böyle olmalı siyaset, neyi paylaşamıyoruz ki. Bu makamlar gelir, geçer makamdan şereflenen değil makamı şereflendiren insanların isimleri bitmez. Düzce'de bir Necmi Hoşver’i kimse unutmuyor, Rahmetli Avni Akyol’u kimse unutmuyor. İnsanların gönüllerine dokundular. Seçilen belediye başkanları, siyaset yapan insanlar, bu güzel insanlardan örnek almalılar. Siyaseti zenginleşmek, siyaseti itibarlaşmak adına kullananlar mutlaka zenginliğinden, itibarından bir şeyler kaybedecekler.” dedi.

Makam amaç olduğunda, insanlar altında eziliyor

Siyaseti şahsi çıkarları için kullananların kendilerini güçlü zannettiklerini vurgulayan Ünsal, “Siyaset makam, mevki sadece bir araç olmalı, amaç olduğu zaman o amacın altında insanlar eziliyor. Para zaafı çıkıyor, makam zaafı çıkıyor, erkekler için kadın zaafı çıkıyor, dünyalık zaafı çıkıyor. Bu zaaflar çıktığı zaman da siz kendinizi güçlü zannediyorsunuz. Aslında güçlü olmuyorsunuz, gücünüzü kaybediyorsunuz.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;