CHP Düzce İl Bakşanı Cemşit’in PTT’nin zarar uğratılması, Düzce’de memur ihtiyacının hasıl olması, gişe memurları arasında yapılan ayrımcılıklar taşeronlara yapılan maaş azaltılması konularını gündeme getirmesinin ardından, fahri Düzce Milletvekili Mahmut Tanal, meclise soru önergesi verdi.

WhatsApp Image 2023-01-12 at 16.18.36

 Verilen önergeye gelen cevap üzerine konuşan Cemşit,’’ Öncelikle vekilimiz Sayın Mahmut Tanal’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz. Vekilimiz sağ olsun Düzce’nin sorunlarını hiç aksatmadan meclise taşıyor. PTT Düzce’de sıkıntılar çözülmüş değil. Ülke genelinde de büyük zararlara uğratılan kurumumuzun Düzce’deki durumu da sıkıntılı. Daha önce gündeme getirdiğimiz konuların dışında da bizlere bilgiler gelmeye başladı. İlçelerde birçok sıkıntı yaşanmış. Hem de akçeli işler. Günü geldiğinde bunları da kamuoyu ile paylaşacağız.’’ dedi.

WhatsApp Image 2023-01-12 at 16.18.45

 Çarpık yönetim anlayışının bir örneğini de Düzce PTT’de gördüklerini belirten Cemşit, ‘’Kurumlarda sıkıntılar yaşanır. Hiçbir şey dört dörtlük olmaz ancak PTT bir kamu kurumudur. Yani milletin malıdır. Bu nedenle buralarda yöneticiler, babalarının malı gibi at koşturamazlar. Yöneticiler eksikleri tespit etmeli, yanlış yapanları kurumdan uzaklaştırmalıdır. PTT’de hem işçilerimizin çözülmesi gereken sıkıntıları var hem kanuna aykırı tebligat dağıtımı var hem de milletin hakkı var. Yapılan yanlışları milletimiz adına dile getirmemiz gerekiyor. Vekilimiz Sayın Mahmut Tanal’ın soru önergesi bu nedenledir. Ancak Sayın Tanal’a verilen cevap kamuoyu ve bizleri tatmin etmemiştir.’’ şeklinde konuştu.

 Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Cemşit,’’ PTT özel bir şirket olsa milyonlarca lira kar edecekken, devlet kurumu olarak zarara uğratılması kabul edilir değil. İrili ufaklı bu zararları milletimiz adına ilerleyen günlerde tekrardan gündeme taşıyacağız. Vatandaşlarımızın hakkına girmeye kalkanların yanına bırakmayacağız.’’ dedi.