Düzce Belediyesi tarafından taleplerinin sorunsuz bir şekilde karşılandığını ifade eden Taymaz, yapılaşmanın artmasıyla nüfusun da arttığına dikkat çekerek, otobüs seferlerinin artmasını talep etti. Öte yandan vatandaşlar ise Düzce Belediyesi’nden, çocuklar için oyun parklarının artırılmasını talep etti.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, 31 Mart seçimlerine yaklaşılan şu süreçte, Devlet yönetim mekanizmasının temel halkasını oluşturan Mahalle Muhtarlarını ekrana taşıyarak kendilerini ifade etme fırsatı sunduğu “Muhtarlarla Konuşuyorum” programında hem muhtarların hem mahalle sakinlerinin taleplerini dinlemeye ve kamuoyuna iletmeye devam ediyor.

Düzceli vatandaşlar ve muhtarlar tarafından ilgiyle takip edilen “Muhtarlarla Konuşuyorum” programının son bölümüne, Kazukoğlu Mahalle Muhtarı Ali Taymaz konuk oldu.

Ekran Görüntüsü 2023 12 13 114205

Muhtarlıkta 2. Dönemini önümüzdeki seçimlerde tamamlayarak bir kez daha aday olacağını ifade eden Taymaz, görev süresi boyunca yürüttüğü çalışmaları anlattı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve ekibiyle sorunsuz bir şekilde çalıştığını vurgulayan Taymaz, Mahallesinde eksik olarak gördüğü şeyin ulaşım olduğunu söyledi.

“OTOBÜSLER MAHALLE İÇERİSİNE GİRMİYOR”

Yapılaşmanın son yıllarda hızla arttığına dikkat çeken Taymaz: “son yıllarda yapılaşmanın artmasıyla nüfusumuzda hızla arttı. Bu da bazı eksiklikleri beraberinde getirdi. Düzce Belediyesi ile her alanda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyoruz. Fakat mahalle olarak ulaşım konusunda sorunlar yaşıyoruz.

“SİYASETÇİ İNSANLARIN GÖNLÜNE GİRMELİ” “SİYASETÇİ İNSANLARIN GÖNLÜNE GİRMELİ”

Ekran Görüntüsü 2023 12 13 114311

Bunu Belediyeye talep olarak ilettik. Otobüsler anayol üzerinden geçiyor. Ara sokaklara girmiyor. Kazukoğlu Mahallesi çok büyük bir mahalle. 4 kilometrelik bir alana sahip. Otobüsle şehir merkezine gitmek isteyen bazı vatandaşlarımız birkaç kilometre yürümek durumunda kalıyor.

Bu sorunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz.”

“ÇOCUK OYUN PARKI İSTİYORUZ”

Öte yandan Mahalle sakinleri, çocuklarının vakit geçirebilecekleri oyun alanlarının az sayıda ve ulaşımının zor olduğunu dile getirerek, çocuk oyun parklarının daha ulaşılabilir olmasını ve sayısının artırılmasını talep etti.

Ekran Görüntüsü 2023 12 13 114341

Çocuğunu parka götürmek için arabasıyla gitmek zorunda kaldığını dile getiren mahalle sakini: “bizim bulunduğumuz bölgede bir sürü site ve o sitelerde yüzlerce daire var. Ama evimizin yakınında park yok maalesef. Çocuklarımızı parka götürmek istediğimizde aynı mahalle içerisindeki en yakın parka gitmek için arabayla gitmek durumunda kalıyoruz. Belediye yetkililerinin bu soruna odaklanmasını istiyoruz.

Çocuk oyun parkları artırılmalı.” İfadelerini kullandı.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel