Doğal güzellikleri ile vatandaşların aileleri ile birlikte güzel vakit geçirdiği Beyköy Belediyesi’ne ait Kaledibi Restoran, ziyaretçilerin akınına uğramaya devam ediyor. Beyköy Belediyesi tarafından alınan kararla araçla girişlerin ücretli yapılması yönündeki eleştirilere, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumlu-Yorum programında “Çoluk çocuk geliyor, akşam çayınızı, yemeğinizi keyfinizi yapıyorsunuz. 50 lira girişmiş, niye bu kadar alıyormuş? 100 lira alsın. 4-5 kişi orada huzur içinde oturacaksınız, bir memlekette belediyeler, belediye tesisi, ama özel sektör olsa 100 lira alsa, adam bir keyifle girer.” cevabını verdi. Çilimli Belediyesi’nin maaşları bile ödeyemez haldeyken, Belediye Başkanı Yılmaz Yıldız’ın oluru ile 15 yeni çalışanın alındığını kamuoyuna duyuran Ünsal, “Geldiğimiz noktada, belediyeler iflasa doğru yaklaşıyor. Maaş ödeyemeyecek halde olan Çilimli Belediyesi, 15 adam almış. Nerede bu tasarruf tedbirleri? Kim bakıyor bu tedbirlerin mahiyetine?” ifadelerini kullandı.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan “Yorumlu-Yorum” programında Düzce’nin gündemini belirleme devam ediyor. Programın son bölümünde Ünsal,  Beyköy Belediyesi’nin halkın hizmetine kazandırdığı Kaledibi mesire alanına araçla girişlerin ücretli yapılmasını masaya yatırdı.  Ayrıca, Çilimli Belediyesi’nin maaşları ödemeyecek olduğu halde 15 elemanı işe almasını eleştiren Ünsal, bu hesapların nasıl yapıldığını sorguladı.

Y-7

İŞTE ATANAN İKİ YENİ İSİM İŞTE ATANAN İKİ YENİ İSİM

“Belediyenin nezih bir ortamı var orada”

Beyköy Belediyesi’ne ait olan Kaledibi mesire alanının girişinin araç başına 50 lira olmasını eleştirenlere isyan eden Ünsal, 100 liraya çıkarılması gerektiğini vurguladı. Hizmetin de güzel olduğunu söyleyen Ünsal, “Beyköy Belediyesi’nin Düzce’ye kazandırdığı Kaledibi mesire alanını geçtiğimiz günlerde ziyaret ettik. Orada çok güzel nezih bir ortam var. Kaledibi diye bir restoran sabah kahvaltısı var, sıcak yaz günlerinde güzel bir alan oluşturulmuş. Kapıdan giriş 50 lira. Şehir merkezinde 15 dakikalık, işiniz için arabanızı park ediyorsunuz, 40 lira veriyorsunuz. Çoluk çocuk geliyor, akşam çayınızı yemeğinizi keyfinizi yapıyorsunuz, 50 lira girişmiş, niye bu kadar alıyormuş. 100 lira alsın. 4-5 kişi orada huzur içinde oturacaksınız, bir memlekette belediyeler, belediye tesisi, ama özel sektör olsa 100 lira alsa, adam bir keyifle girer. Belediyenin nezih bir ortamı var orada. Bu tür yerlerin çok para kazandığını ben zannetmiyorum, alan geniş bir alan. Personel fazla, gider de fazla. Ben buradan Fatih Ocak’a sesleniyorum, 50 lira oraya çok az sembolik olmuş, bir aracın oraya girmesinin bedeli en az 100 lira olmalı. Güzel de bir hizmet var, güzel de bir lokasyonu var. Buna itiraz eden olur, olsun. İtiraz edenler gitmesin. Keyif işi, zevk işi bir bedeli var. Hayatta mutlu olmanın iki tane formülü var. Ya imkanları artıracak, ya istekleri azaltacaksınız.” açıklamalarında bulundu.

160802 Cilimli Belediyesi

“Belediyeler iflasa doğru yaklaşıyor”

Çilimli Belediyesi’nin nüfusun azalmasıyla maaşları ödemeyecek hale geldiğini ve buna rağmen 15 elemanın işe alındığını belirten Ünsal, “Çilimli Belediyesi'ne gidelim, ben eleştirdiğim zaman Çilimli'de de beni eleştirenler oluyor. Biz söylediğimizi, vahiyle konuşmuyoruz. Eksik konuşabiliriz, hatalı konuşabiliriz, hissi konuşabiliriz, nefsi konuşabiliriz, ama konuşacağız bunları. Büyüklerin bir sözü var. ‘Fare delikten geçemezmiş, kuyruğuna teneke bağlarmış.’ Ya zaten delikten geçemiyorsun, kuyruğuna teneke bağlama. Çilimli Belediyesi’nde bir kere maaşlar düştü. Nüfus 10 binin altına düşünce maaşlar da düştü. Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kansız, emlakçılıktan iyi para kazanıyordu, şimdi çok az bir para alıyor. Başkanın maaşı da ciddi oranda düştü, nüfus düşünce. Fare hesabı, 15 adam almışlar. Belediyede harcanan her şey devletin parası. Ama mücadele eden bir babanın hoyratça hovardaca harcadığı para gibi bunlar harcadılar. Geldiğimiz noktada, belediyeler iflasa doğru yaklaşıyor. Maaş ödeyemeyecek halde olan, Çilimli Belediyesi 15 adam almış. Nerede bu tasarruf tedbirleri? Kim bakıyor bu tedbirlerin mahiyetine? Akçakoca Belediyesi’nde 200 tane fazla insan var. Birçok belediyede vardır. Belediye Başkanı’nın kendi ekibini kurma hakkı var. Çilimli Belediyesi'nin taş ocağının o Düverdüzü Köyü yolu mahvettiği bir gerçeği var. 15 adamın bugün asgari ücretle bir ortalama maliyet hesabını yaptığınız zaman, aylık belediyeye külfeti en az 500 bin lira. Bir senede 6 milyon lira. Bu hesabı bunlar nasıl yapıyorlar? Ondan sonra hizmet gelmiyor. Kar muhabbetin, zarar hazinenin. At garibin yük garibin.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Tuğba Aksoy