Protokol kapsamında ilk çalışma toplantısı dün yapıldı

Toplantıya, MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ömer Sarıca, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Figen Sekin,  Milli Eğitim Bakanlığı Alan ve Branş Uzmanları, Optimal AŞ adına içerik geliştirme ve yazılımcı Fatih Hüseyin Ataş, il milli eğitim müdürü Emrullah Aydın, ilçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer ile şube müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi okul müdürü Dr. Abdurrahman Açıkgöz tarafından katılımcılara brifing verildi.

Temmuz ayında başlayan ve devam eden fiziki iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi veren okul müdürü Dr. Abdurrahman Açıkgöz, hayırsever iş insanı Burhan Özdemir tarafından yapımına başlanan 400 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu ve sanal gerçeklik (metaverse) sınıfının mayıs sonunda tamamlanacağını ifade etti.

Diğer taraftan yine Akçakocalı hayırsever iş insanı MMZ Boru Profil sahibi Zeki Sevil tarafından yapılan öğrenci pansiyonu inşaatının hızla devam ettiğini ve yeni eğitim öğretim yılına yetişeceği ifade edildi.

“Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama Okulu” koordinatörü Orhan Özdemir Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Dr. Didem Çelik Yılmaz tarafından yapılan çalışmalar hakkında sunum yapılarak okulda yapılan “sanal gerçeklik (metaverse) çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Orta Öğretim Genel Müdürlüğü fizik, kimya, biyoloji, coğrafya alan uzmanları ve yazılım uzmanları tarafından yapılan sunumlarda hangi derslerden, Türkçe dil desteğine sahip hangi modüllerin hazırlanacağı tartışıldı.

Toplantı, Orhan Özdemir Fen Lisesi fizik, kimya, biyoloji ve coğrafya öğretmenleri tarafından yapılan sunumlarla devam etti.

Toplantıya Optimal AŞ adını temsilen katılan içerik geliştirme ve yazılım uzmanı Fatih Hüseyin Aktaş, protokol kapsamında hazırlanacak Türkçe dil desteğine sahip modüller hakkında bilgi verdi. Okul bahçesine yapılacak Sanal Gerçeklik (metaverse) Sınıfı hakkında da bilgi veren Aktaş, yapılacak sınıfın 34 öğrenci ve bir öğretmenin aynı anda WR gözlüklerle ders yapabileceği şekilde tasarlanacağını ifade etti.

TEORİK VE UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI TEORİK VE UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI

Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama toplantılarının bir sonraki aşamasının aynı katılımcılarla Ankara’da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonunda Akçakoca Orhan Özdemir Fen lisesi öğretmenleri ile birlikte Akçakoca’yı gezen bakanlık yetkilileri gün sonunda Ankara’ya uğurlandı.