Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de yaşanan yerel seçim heyecanının ardından başlayan itiraz süreci devam ediyor. Düzce’de yeniden Belediye Başkanı seçilen Dr. Faruk Özlü'nün karşısında ağır bir hezimete uğrayan Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, arada 10 bin 709 oy farkına rağmen, bugün seçimlere itirazda bulunmak üzere Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Musa Peltek ile birlikte soluğu Düzce Merkez İlçe Yüksek Seçim Kurulu’nda aldı.

YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ... YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ...

Asdfghjkş

O sırada, İlçelerdeki seçim sonuçlarına itiraz etmek için Seçim Kurulu’nda bulunan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Davut Güloğlu’nun içeride AK Parti yetkilisi ile tartışma yaşadığını söyledi.  İçeride AK Parti’nin avukatı ile Davut Güloğlu’nun arasında yaşanan konuşmayı anlatan Caboğlu,  “Davut Bey, salona giriş yaptı, yanında korumalar ile masaya oturdu. Bende uzaktan gözlemliyordum. AK parti yetkilisi ile sürtüştüğünü ve laf atışlarını gördük. Yüksek sesle değil, ama sonuçta orada Davut Güloğlu ‘bu günahlarınızı nasıl aklayacaksınız, işte sizin öbür tarafta yatacak yeriniz yok ‘şeklinde muhabbetler geçti. Bunlar doğru şeyler değil, böyle yapmamak lazım. Tabii biz burada dışarıda beklerken, Yeniden Refah Partisi il başkanımız geldi. Zannedersem Davut Bey, buraya doğru geliyor ama bir türlü burayı bulamıyor. İl başkanı Musa Peltek konum atarak, Seçim Kurulu’na geliyor. Yani bu adam Düzce’yi bile bilmiyor. Bizde aramızda biraz gülüştük. Tabi bizim başından beri söylediğimiz buydu. Sonuç itibarıyla Düzce’yi çok iyi bilmiyor olabilir, aday olmuş olabilir, ama bizim söylediğimiz buydu, art niyetli düşündüğümüzden değil. Düzce’yi bilmez, Düzce’yi tanımaz, şimdi Düzce’yi biraz daha tanımış oldu. İnşallah önümüzdeki dönemlerde, Düzce’de benim kendisine tavsiyem, bir ev kiralamasından ziyade, durumu hali vakti olduğunu da az çok tahmin edebiliyorum” dedi.

Zxcvbn

Öte yandan yaptığı itirazın ardından, dışarıda kendisini bekleyen Öncü Haber ekibinin “İtiraz hakkında açıklama yapacak mısınız?” sorusuna Güloğlu, “Onu gidin Belediye Başkanına sorun” cevabını vererek, açıklama yapmaktan kaçındı.

Haber: Liva Nur Ünsal

Kameraman: Emirhan Töngel