Öncü Medya Genel Yayın  Yönetmeni Sadullah Ünsal kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumlu – Yorum” programında, mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün seçim çalışmalarını masaya yatırdı. Düzce eski Belediye Başkanı Ruhi Kurnaz’ın Özlü’ye desteğinden bahseden Ünsal, “Ruhi Kurnaz hakikaten, bu memleketin evladı, bir değeri ve bu memlekete hizmet etmiş bir insan” diye konuştu. Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nun Düzce’de oy kullanamayacağını hatırlatan Ünsal, “Birisi diyor ki, ‘Ben Davut Güloğlu’na oy vereceğim’ adam burada oy kullanamıyor. Seçmen kütüğü burada değil ve sandık görevlisi olarak orada oy kullanabilecek bir formülle formalize edilmeye çalışılıyor” ifadelerine yer verdi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak, Düzce’nin gündemine ışık tutan ‘Yorumluyorum’ programında, önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinin nabzı atmaya devam ediyor.

 “Kurnaz’ın konuşması biraz daha duygu dolu ve gecenin finaliydi”

Uzunmustafa Mahallesi’nde seçim çalışmalarını takip etmek için çadıra gittiğini aktaran Ünsal, “Uzunmustafa Mahallesi'nde seçim çalışmalarını takip etmek üzere çadıra gittim. Belediye başkan adayı Sayın Faruk Özlü bir konuşma yaptılar. İşte kendilerini anlattılar vatandaşa. "Biz memlekete faydalı oluruz" dediler. Bu her akşam konuşulan, çadırlarda anlatılan, ne yaptık, ne yapacağız projelerden bir tanesi. Aslında her yerde 3 aşağı, 5 yukarı aynı şey konuşuluyor, fakat sıra dışı bir şey vardı orada. 1994 yılında İhlas Haber Ajansı'nda, Damla Gazetesi'nde ve Düzce MTV'de görev yaptığım dönemlerde, Ruhi Kurnaz Refah Partisi'nden belediye başkan adayı olmuştu. İki konudan bahsetti. İlki Düzce depremi yaşamış ve memleket yıkılmış. Düzce'nin bir imar planlaması yapılması lazım. Ve bunun da bir e-kadastro çalışması boyutunda hava görüntülenmesi lazım, fotoğrafının çekilmesi lazım, bunun olması lazım. Ruhi Kurnaz dedi ki, "2,5 sene, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden o işin başındaki komutandan randevu alıp bu izni alamadım.” Gözleri yaşardı. Ruhi Kurnaz hakikaten, bu memleketin evladı, bir değeri ve bu memlekete hizmet etmiş bir insan. Şu örneği de verdi: "Bir sel oluyor Düzce'de, ben 2 buçuk sene bir izni alamadım, bırak imarı, tımarı, şunu bunu, bir sel oluyor, buraya bakanlar geliyor," dedi.

Ekran Alıntısı-100

“Bütün devlet buraya geliyor” dedi  ve şunu söyledi özet olarak: "Ankara'dan bakan gelmiş Düzce'ye, Belediye Başkanı olacak, bu Düzce'nin şerefidir," dedi. Böyle biraz daha duygu dolu ve gecenin finaliydi konuşması. İşin özünde şu var, Ruhi Kurnaz bir derdi anlattı, bir ıstırabı anlattı, bir tecrübeyi paylaştı.” dedi.

“Kimi kime tercih ediyoruz”

Öncü Medya olarak sahaya inerek Düzceli vatandaşlara kimi aday görmek istediklerini sorduklarını dile getiren Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Birisi diyor ki, ‘Ben Davut Güloğlu’na oy vereceğim’ adam burada oy kullanamıyor. Seçmen kütüğü burada değil ve sandık görevlisi olarak orada oy kullanabilecek bir formülle formalize edilmeye çalışılıyor. Adam buradaki yerel medyayı adam yerine koymuyor. Şimdi yanlış hesaptan doğru sonuç çıkar mı, çıkmaz hasbel kader. Sanatçılığına hiçbir şey demiyorum, insanlara sarılıyor, öpüyor ya, o da sanatçılığı ve insanlığından gelen bir şey. Ama Davut Güloğlu'nun bu kadar gündeme gelmesinin mantığını anlamak için ya biz çok cahiliz bu kadar gündeme niye geliyor bilmiyorum. Oy kullanamadığı bir yerde belediye başkan adayı daha başka bir şey anlatmaya gerek var mı, yok. Kimi kime tercih ediyoruz, ya. Kimi kimle kıyaslıyoruz? Bu memlekette 3 tane güzel değer var. Bu memleketin değerleri var. Ben Mehmet Keleş'le kıyas olsa anlarım. Efendim Yılmaz Bey var, MHP'nin adayı Yılmaz Eser Bunun Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediye başkanıyla mukayese edilse anlarım. Bu insan buralarda, e görev yapmış. Düzce'nin çocuğu ve DEVA Partisi’nde Murat Caymaz, belediye başkan yardımcılığı yapmış, dokusunu biliyor, kokusunu biliyor, tozunu biliyor, dumanını biliyor, derdini biliyor, kederini biliyorlar. Ama siz yani altınla teneke birbiriyle, ikisi de maden, ama nasıl mukayese edilebilir?”

D-1

“Devlet için mi, özel için mi çalan telefonları iyi bilmek lazım”

Akçakoca’dan Osman Taşkın’ın Orman Bakanı’yken yanına gittiğini belirten Ünsal, “Siyaset ve yönetim iradesi kısaca buna riyaset makamı. Aslında derdin ateşten gömlek, derdin nirvanasıdır. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Bizim Akçakocalı bir hemşehrimiz vardı, Osman Taşkın. Orman Bakanlığı müsteşarıydı, zaman zaman yanına gittiğimizde bir telefon çalardı. ‘Şu telefon, bir kere devlet işi için çalmadı.’ derdi. Memleketini, milletini seven bir adamdı. İşte Ankara bürokrasisinde, devlet için mi, özel için mi çalan telefonları iyi bilmek lazım. Burada biraz pişmek lazım, bürokrasi, yerel ve genel dinamikler. Diğer türlü, yani Nasrettin Hoca'nın hesabı, "Sana demiş tüccar derler, hanımı derler bana tüccar derler, geçinir gideriz." Güzel bir şey daha oldu Düzce'de. Düzce Atlı Spor Kulübü ve Düzce'nin eşrafı, Düzcespor eski başkanı, Sayın Gökhan Kapoğlu, bizim de şirketlerinin yönetim kurulu başkanı, Ömer Faruk Türkseven, yine Düzce'de, siyaset sahnesinde, Düzce'nin abisi diye bilinen Ömer Küçük başkanlığında bir heyet oluşturuldu. Faruk Özlü ‘nün organize ettiği ve bu Atlı Spor Kulübü Düzce'ye çok şey katacak. Bir takım projeler var, güzel projeler var, bunlara sahip çıkmak lazım.” açıklamalarında bulundu.

“Bir mobilya merkezi kuruluyor, 300 dönüm arazi alındı”

MECLİSİN AÇILIŞININ YIL DÖNÜMÜNDE ‘104’ SAYISINI OLUŞTURDULAR MECLİSİN AÇILIŞININ YIL DÖNÜMÜNDE ‘104’ SAYISINI OLUŞTURDULAR

Düzce Eski Milletvekili Yaşar Yakış’ın bir sözünü örnek veren Ünsal, şöyle konuştu: “Düzce Milletvekili Yaşar Yakış vardı ‘bana projeyle gelen yok, herkes bireysel ihtiyaçlar için, bireysel talepler için geliyor’ diyordu. Şöyle bir şey var, ben açık ve net konuşuyorum. Ben bireysel olarak, kişisel olarak, şahsıma münhasır değil ama genel anlamda baktığımız zaman, Faruk Özlü ile fazla temas kurulamıyor, doğru ama toplumsal ve genel anlamdaki projeler noktasında, örnek vereyim size, Düzce'nin bir tır parkı yok. Caddeler tırlarla dolu, yani geçemiyorsun, adam yükünü yükledi, aracının da sabah yola gidecek, aracını güvenli bir yere çekeceği bir tır parkı yoktu. Mobilyanın merkezi Düzce ve İnegöl’dü ama İnegöl mobilya noktasında Düzce’yi geçerek elimizden aldı bunu. Kerestenin merkeziydik ama elimizden gitti. Şu anda bir mobilya merkezi kuruluyor, 300 dönüm arazi alındı, bunları görmeyeceksiniz, bunları duymayacaksınız, belki bir işe girişimiz de, bir talebimiz de Faruk Özlü'den istediğimiz cevabı alamayabiliriz, gayet doğal bu durum. Hani kızıyoruz, biz tepki oyları falan partiye gidecekmiş. Tepkin niye? Senin çoluk çocuğunun geleceğinin bu memleketteki inşası için böyle bir çalışma var. Ben burada Faruk Özlü'nün şahsında demiyorum, mutlaka bir değerlendirsin insanlar.”

F-9

“Düzce bu dört evladının içinden, değerine değer verip seçsin”

Düzce’yi tanımayan birine oy vermenin akıl tutulması olduğunu belirten Ünsal, “İnsanın Düzce'yi tanımayan ve bilmeyen, oy bile kullanma hali olmayan bir belediye başkanına, sırf "yok Mehmet Keleş'e kızdım, yok Faruk Özlü’ye kızdım, yok ona kızdım" diye oy vermek veya onu gündeme taşımak veya ona itibar etmek bence bir akıl tutulmasıdır. Eğer tercih yapılacaksa Düzce'de bir tercih yapılacaksa bir tepki verilecekse veya bir taltif edilecekse, Davut Güloğlu’na "hoş geldin" diyecek kadar bir ilgi, ama Düzce'nin dört evladı var. Düzce bu dört evladının içinden, değerine değer verip seçsin.” ifadelerini kullandı.