Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte deniz ürünleri sofraların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Bu yıl özellikle hamsi sezonunun çok bereketli geçtiğini ifade eden Dalyan Balıkçılık işletmecisi vatandaşların buzhane balığa kanmamaları, taze ve günlük balık tercih etmeleri konusunda uyardı.

Taze balığın 120 lira buzhane balığın ise 100 lira olduğunu belirten Dalyan Balıkçılık işletmecisi vatandaşlara yapılan fiyat oyunlarına kanmamaları gerektiğini belirtti. 

Bbbbb-1

Düzce’de balık denince akla ilk gelen adreslerden olan Dalyan balıkçılık işletmecisi, balıklarla ilgili merak edilen konuları Öncü Haber’e anlattı.

SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

Werty

Ali Tanrıverdi buzhane balığını kendilerinin satmadığını ve vatandaşların da almaması gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu; ‘’Bu sezon hamsi sezonu çok güzel geçti. Ucuzluk oldu. Hamsinin kilosu 120 lira ama buzhane hamsilerde var onlar 100 lira buna kanmamaları lazım vatandaşın. Biz zaten buzhane balık satmıyoruz, dükkânımıza getirmiyoruz. Bizim şu anda en çok alınan hamsi ve istavrit başladı. Bugünlerde tam istavrit zamanı.’’

Hangi balığın nasıl pişirilmesi gerektiği hakkında tecrübelerini vatandaşlara aktaran Dalyan Balıkçılık esnafı Ali Tanrıverdi şöyle konuştu; ‘’Tabi ki sağlık bakımından ızgarada ama bunlar değişiyor. Tavalık balıklar var, ızgaralık balıklar var. Mesela çupradan çok güzel ızgara olur. İstavrit tavada çok güzel olur.’’