Düzce’de 2022 yılında birçok olay ve felaket yaşandı. Sel ve deprem felaketlerinin vurduğu Düzce’de vatandaşlar yeni yıla girmeye hazırlanırken, beklentiler ise hep aynı. Peki, Düzce halkı 2022 yılını nasıl geçirdi ve yeni yıldan neler bekliyor? Öncü Haber ekibi bu sorunun cevabını alabilmek için sokağa inerek vatandaşlara mikrofon uzattı. Alınan cevaplar ise hep aynı oldu. 2022 yılının kötü geçtiğini söyleyen vatandaşlar, 2023 yılının ise, barış, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl olmasını istiyor.

İşte vatandaşların yeni yıl görüşleri:

“2022 yılı çok sıkıntılı geçti”

Murat yıldırım: İnşaatçıyım, inşaat işleri yapıyorum, inşallah önümüzde ki yıl daha iyi olur. 2022 yılı çok sıkıntılı geçti. Ekonomik olarak çok sıkıntılı geçti. Aşağı- yukarı deprem diyebiliriz, öyle bir yıl geçti, beklemiyorduk. Yani inşallah önümüzde ki yıl telafi edebiliriz. Tüm Düzce halkının yeni yılını kutluyorum.

“Yeni yılın mutluluklar ve yenilikler getirmesini diliyorum”

Şaban kurt : 2022 yılı güzelliklerle geçti, biraz yani isteklerimizi ve hayallerimizi gerçekleştiremedik. Ama üzücü, yorucu geçti. Yeni yıldan yenilikler bekliyoruz. Aslen buralıyım, ama burada yaşamıyorum. Düzce halkına da yeni yılın mutluluklar yenilikler ve başarı getirmesini diliyorum.

“Acılarımızı unutmalıyız”

Tahre Memedova: Azerbaycanlıyım, değişik oldu benim için Düzce’ye atandım. Öğrenciyim; burada okuyorum, aynı zamanda hemşireyim. Bizim için Azerbaycan için zor bir yıl oldu. Karabağ’ı aldık, şehitlerimiz oldu, yani şu an geçmişte kaldı, acılarımızı unutmayız. Gelecek yıl içinde sağlık olsun, savaş olmasın, hastalıklar olmasın. Ben memnunum, sakin şehir birbirimizin kıymetini bilelim. Yeni yılın tüm Düzce halkına sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum.

“Yeni yılda hepimiz iyi olalım”

Nurşen Mutlu : 2022 yılı benim için orta geçti. İnşallah 2023 yılımız çok güzel geçer. Hepimize hayırlı olsun, bütün Müslüman alemine de. Yeni yılın güzel geçsin istiyorum, hepimiz iyi olalım. Sağlık, huzur, mutluluk olsun, başka ne dileyelim değil mi? Ben emekliyim tabii ki eşimde emekli inşallah iyi olacak, kiradayız geçiniyoruz. Kredilerimiz var, onları ödüyoruz. Sonra eksilere düşüyoruz, eksilerle geçiniyoruz. Yeni yıl Düzce halkına huzur mutluluk versin. Yani ihtiyacımız var böyle şeylere.

“2022’de çok büyük pahalılık oldu”

Suna Kurtuluş : Ben 2022 de hiçbir şey görmedim, pahalılık, insanlarda huzursuzluk. Saygı bitti, her şey bitti, yaşamaya çalışıyoruz. Çok büyük pahalılık var. Yeni yılın Türkiye’ye barış getirmesini diliyorum, bir ferahlık bekliyorum, huzur bekliyorum. Tek amacımız güzel bir Türkiye. Zaten devletimize güveniyoruz, Allah başımızdan ayırmasın. Ben babamdan maaş alıyorum tabii ki kredime gidiyor. Yaşıyoruz ama nasıl yaşıyoruz, yine bu günümüze şükür ediyoruz. Biz geldik, gidiyoruz gençlerimize Allah sabırlar versin.

“ 2022 benim için çok şanssız geçti”

Emirhan yıldız: 2022 biraz şanssız geçti, hem dersler için hem deprem oldu. Ayrıyeten hastalıklar devam ediyor. 2022’nin iyi bir yıl olduğunu düşünmüyorum. Ben şu an kendim için söyleyeyim, biraz daha iyiye doğru gidiyor dersler. Yeni yıldan beklentilerim huzur, rahatlık, sağlık. Sadece biraz daha bilinçli olmaları gerekiyor özellikle de bu kalabalıkta biraz daha dikkat etmelerini istiyorum.

HABER: Savaş ARI