Saha çalışmalarına yeni yılda daha güçlü bir şekilde çıktıklarını belirten Cemşit,’’İl yönetimi, kadın kolları, ilçe örgütleri ve aday adayları ile saha çalışmaları yapıyoruz. İl örgütümüz organize bir şekilde sahada. Aynı gün içinde kadın kollarımız Gölyaka’da hane ziyaretleri yaparken, aday adaylarımızla mahalle ziyaretleri yapıyoruz ve gençlerimiz de partimize yeni üyeler kazandırıyor. Bu inanmışlığın varlığı beni çok mutlu ediyor. Güçlü bir şekilde 2023’e hazırlanırken Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak tek bir derdimiz var. Düzce’mize hizmet edecek, şehrimizin değerlerini yok saymayan bir vekil çıkarmak.’’ dedi.

GENEL MERKEZİN TEVECCÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ

Seçimler yaklaşırken genel merkezin Düzce için yaklaşımından memnun olduklarını belirten Cemşit,’’ Partimiz iktidara yürürken, genel merkezin bizlerden bir isteği var. O da Ankara’ya vekil yollamamız. Şehrimizin 20 yıllık birikmiş sorunları var. Kentleşmeden, altyapıya, hava kirliliğinden, trafik sorununa, işsizlikten, uyuşturucu bağımlılığına kadar çözüm üretilmeyen konular ortada ve bu konulara hakim, şehrimizi bilen, görev süresinin sonunda Düzce’yi terk etmeyecek bir aday vekil ile Ankara’da temsil edilmek istiyoruz. Genel merkezimiz de bu şekilde düşünüyor ve bu sorumluluk bilinci ile Düzce’den Cumhuriyet Halk Partisi olarak vekil yollamaya kararlıyız.

TÜRKİYE’Yİ İKİNCİ YÜZYILA HAZIRLAYACAĞIZ

Asıl görev ve yükümlülüklerinin seçimden sonra başlayacağını söyleyen Cemşit,’’ Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında yapacağımız birçok şey var. Öncelikle, yeni bir Anayasa ile Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sisteme geçilecektir. Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacak, devlet yönetiminde ve toplumsal düzende liyakat sistemi hâkim kılınacaktır. ‘’ dedi.

ÇOCUKLARIMIZ YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini belirten Cemşit, ‘’Çocuklarımız düzgün beslenemiyorlar. Bize okullarda açlıktan baygınlık geçiren çocukların haberleri geliyor. Gerçekten kabul edilir bir durum değil. Bu nedenle güçlü sosyal devletin ilk adımı olarak “Aile Destekleri Sigortası Kurumu” kuracağız. Vatandaşlarımıza asgari bir gelir düzeyi mutlaka sağlanacaktır. Bu bağlamda “Aile Destekleri Sigortası” uygulamaya konulacak, bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Vatandaş, devlet yardımlarını “lütuf” olarak değil, “hakkı” olarak alacak.