Düzce Belediyesi, şehrin genelinde vatandaşların vakit geçirmesi için mahalle parklarının 104 tanesini yeni mobilya ve oyun grupları ile doldurmuştu. Düzenli aralıklarla inceleme yapan Düzce Belediyesi ekipleri, duyarsız şahısların kent mobilyalarına zarar verdiğini tespit ederek tamir ve bakımını yaptı.

AKTAŞ ŞELALESİNİN YÜRÜYÜŞ PARKURLARI TAMAMLANDI AKTAŞ ŞELALESİNİN YÜRÜYÜŞ PARKURLARI TAMAMLANDI

Darıcı mahalle parkında çim biçme çalışması sırasında parkta bulunan aydınlatmaların kırıldığını fark eden ekipler, Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne bildirdi. Parkta inceleme yapan ekipler, birden fazla dekoratif aydınlatmanın bilerek kullanılamaz hale getirildiğini belirledi. Bir hafta içinde iki kez aynı yerde aynı zararın verildiğini belirten ekipler, yenileme çalışmasına başladı.

“Var olan parkları sürekli olarak yeniliyoruz”

Belirli aralıklarla Düzce’deki ortak kullanım alanlarını denetleyen ekipler, vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini belirterek, “Düzce Belediyesi olarak her mahallede park inşa ediyor, var olan parkları sürekli olarak yeniliyoruz. Bu imkan ve olanaklar tamamen vatandaşlarımızın memnuniyeti ve kullanımı içindir. Ancak milli servetimiz ile oluşturduğumuz bu imkanlar duyarsız şahısların bilinçsiz hareketleri sonucu zarar uğramaktadır. Vatandaşlarımızdan ricamız, ortak kullanım alanlarında daha duyarlı olmalarıdır. Milli servetimizi korumak için bu konularda duyarlı olan vatandaşlarımıza kurumumuz adına teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.