TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği programa Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Canpolat ve Cemal Aksan, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Mutlu, TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ferit Mutlu, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gökçe Ülkü Altay, Kadın ve Genç Girişimci Kurulları Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ferit Mutlu, “Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları 2009 yılından itibaren çalışmalarını sürdürmekte. Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları, Düzce’de Düzce Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerine devam ediyor. Akçakoca TSO, Düzce Ticaret Borsası ve Düzce TSO’dan üyeler kurullarımızda yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

“Buluşu ve muhteşem bilgileriyle bizlere ışık olacak”

Mutlu, misafir olarak gelen ıslak mendilin mucidi Ataman Özbay için, “Büyüğümüz, birçoğumuza ilham veren buluşu ve muhteşem bilgileriyle bizlere ışık olacak. Davetimizi kabul etmesinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bundan sonraki süreçte de birçok etkinlik planladıklarını belirten Mutlu, “İnşallah girişimcilerimize ve girişimci adaylarımıza faydalı işler yapmak nasip olur. Bu program da dahil olmak üzere seçildiğimizden bu yana bizlere sonsuz destek veren Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdoğan Bıyık’a, Yönetim Kurulumuza ve Meclisimize şükranlarımızı sunuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“Kadın Girişimciliği ve gençlerin ekonomiye katılımında önemli roller üstlenmişlerdir”

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, “2009 yılında TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tensipleriyle kurulan Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımız, kuruldukları günden bu yana ilimize ivme kazandırmış, birçok projeye imza atarak Kadın Girişimciliği ve gençlerin ekonomiye katılımında önemli roller üstlenmişlerdir. Geçtiğimiz aylarda yapılan seçimlerle Kadın Girişimciler Kurulu’nda başkanlığa Gökçe Ülkü Altay, Genç Girişimciler Kurulu’nda da başkanlığa Ferit Mutlu kardeşimiz geldi. Düzce TSO olarak inanıyoruz ki hem Gökçe hanım hem de Ferit kardeşimiz görevlerini başarıyla yerine getireceklerdir. Genç Liderler ve Genç Girişimciler Buluşması programını bunun bir işareti olarak görüyoruz. Davetimizi kırmayarak buraya gelen Eczacı Ataman Özbay’a da ayrıca teşekkür ediyor, programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

Mucitlik çalışmalarını anlattı

Eczacı Ataman Özbay ise çocukluk yıllarından başlayan mucitlik çalışmalarını katılımcılara aktardı. Islak Mendilin nasıl ortaya çıktığını, diğer kozmetik devrimlerini ve pazarlama taktiklerini anlatan Özbay, katılımcılara başarının ana temellerinin iyi aile ve çok çalışmak olduğunu kaydetti.

YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ

Ataman Özbay’ın sunumunun ardından TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gökçe Ülkü Altay ve TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ferit Mutlu, Ataman Özbay’a hediye sepeti takdim etti. Katılımcılar Ataman Özbay ile hatıra fotoğrafı çektirdi.