10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleşen çalışmalar kapsamında Millet Bahçesi’nde özel eğitim öğrencilerinin, öğretmenler ve veliler ile birlikte hazırladığı ürünlerin satıldığı kermesin açılışı gerçekleştirildi. Açılışı gerçekleştiren Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Özgüngör, özel öğrencilerin farkındalığına dikkat çekerek, “Burada bütün okullar, öğrenciler veliler ve öğretmenlerimizin müştereken çalışmalarından oluşturulmuş eserler ve yiyecek, içecek alanlarının hazırladığı yiyecekler var. Burada hem afişlerimizle, hem de çocuklarımızın dahil olduğu programlarla, özel gereksinimlilere dair farkındalığı arttırmayı ve vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.16.11

Millet Bahçesi’nde kurulan stantlarda özel öğrencilerin hazırladığı birbirinden renkli ve kullanışlı ürünler Düzcelilerin beğenisine sunuldu. Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve velilerin birlikte hazırladığı el emeği ürünler ve yiyecekler stantlarda yerini aldı. Ayrıca Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin hazırladığı ‘özel mektuplar’ panosuyla farkındalığın arttırılması amaçlandı.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.15.12

Düzce’nin çeşitli özel eğitim okulların ürünlerinin de bulunduğu stantlara Düzceliler yoğun ilgi gösterdi. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Özgüngör’ün katılımıyla özel öğrencilerle beraber açılış gerçekleştirildi. Açılışta stantları tek tek gezen Özgüngör, ürünleri dikkatle inceledi.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.15.11

“Özel gereksinimlere dair farkındalığı arttırmayı istiyoruz”

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Özgüngör, farkındalığı arttırmak amacıyla Düzce Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak bazı etkinlikler düzenlediklerini belirterek,

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM DE ÖĞRENDİ ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM DE ÖĞRENDİ

“10- 16 Mayıs bildiğiniz üzere tüm dünyada, BM’nin organizasyonu sonrası “Dünya Engelliler Haftası” olarak icra edilen bir haftadır. Bu hafta kapsamında, ilimizde Düzce Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak; Özel Eğitim Uygulama okulları, anaokulları ve meslek okullarımızla birlikte tüm özel eğitim kurumlarımızla beraber bir organizasyon gerçekleştirdik.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.16.19 (1)

Bu program birden çok etkinlikten oluşuyor. Etkinliklerimizin bir kısmı okullarda gerçekleştirilirken, bir kısmı da farkındalığı arttırmak gayesiyle ilimizin çeşitli yerlerinde yapılıyor.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.16.12

Etkinliklerimiz Özel Eğitim Kermesi ile devam ediyor. Burada bütün okullar, öğrenciler veliler ve öğretmenlerimizin müştereken çalışmalarından oluşturulmuş eserler ve yiyecek, içecek alanlarının hazırladığı yiyecekler var. Burada hem afişlerimizle, hem de çocuklarımızın dahil olduğu programlarla, özel gereksinimlilere dair farkındalığı arttırmayı ve vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlıyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.16.21

Program bu hafta boyunca sürecek, 14-15 ve 16 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerimiz olacak.  Akabinde 17 Mayıs’ta final yaparak programı sonlandırmayı amaçlıyoruz. Bütün hemşehrilerimizi, gerçekleştirdiğimiz programlara katılmaya davet ediyoruz. Özel gereksinimli bireylerin farkında olacakları bir hafta olacağını diliyoruz. İnşallah bu farkındalığında bütün yıla yayılmasını amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.16.13

Haber: Tuğba AKSOY

Kamera: Zeki AŞIKOĞLU