Düzce’ye turizmde sınıf atlatmak amacıyla ilin idareci ve siyasileri tarafından yürütülen çalışmaların memleket için çok kıymetli olduğunu belirten Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, şehrin daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla dört bir yanda belediye eliyle yürütülen çalışmaları titizlikle takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye ayrı bir parantez açtı. İller bazında turizm sınıflandırmasında 5. kademede olan Düzce’nin 6. kademeye yükselmesi için Başkan Özlü’nün önemli girişimleri olduğunu kaydeden Ünsal, “Başımızdaki idarecilerin vizyonu, misyonu, bakışı, yaklaşımı bir devlet aklı ve devlet riyasetine uygun bir perspektifte veya paralelde yürürse işte böyle sonuçlar çıkar. Ben Faruk Özlü ile gurur duydum, siz de gurur duyun.” dedi. Ünsal ayrıca konumu, fiziki durumu ve Cedidiye Meydan Projesi göz önüne alınarak yapılan değerlendirme sonucu yıkılması gündeme gelen belediye binasını üzerinden oluşturulmak istenen algıların yersizliğini kelimelere döktü.

Düzce’de turizm konusunda etkili çalışmalar meyve vermeye başladı. ‘Yorumluyorum’ programında, iller bazında turizm sınıflandırmasında 5. kademede olan Düzce’nin 6. kademeye yükselmesi için Vali Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve siyasilerin başlattığı girişimlerin olumlu sonuçlanmak üzere olduğunu müjdeleyen Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.

20170328154200976 Balikli Yaylasi

“ANNE BABALAR DÜNYAYA BİR DAHA GELMİYOR” “ANNE BABALAR DÜNYAYA BİR DAHA GELMİYOR”

Düzce’nin turizmde 6. dereceye yükseltilmesi değerlendiriliyor

Düzce’nin turizmde 6. kademeye yükseltilmesinin değerlendirildiğini ve bu coğrafyanın tüm dünyaya ve ülkeye tanıtılabileceğini kaydeden Ünsal, “Düzce iller bölgesi bazında 5. derece turizm alanında. Milletvekillerimizin girişimi, Sayın Faruk Özlü'nün çabaları ve tabii sayın valinin de emeği ile Düzce’nin turizmde daha yüksek bir mertebe olan 6. dereceye yükseltilmesi değerlendiriliyor ki bu turizm yatırımları noktasında, turizmin önünün açılmasında mükemmel bir haber. İnşallah Düzce deniziyle, doğasıyla, yaylasıyla her Allah'ın verdiği tüm güzellik coğrafyasıyla bize bu adım büyük şeyler kazandıracak. Çok faydalı şeyler olacak ve belediyelerin İller Bankası'ndan gelen geliri de artacak. Aynı zamanda bölgemizin bu bakir coğrafyanın turizmle ve dünyayla tanışmasına sebep olacak. Gerek Konuralp’teki çalışmalar gerek Akçakoca'nın cazibesi gerek yaylalar gerekse belediyelerimizin farklı yerlere yapmış olduğu sosyal alanlarda insanlar huzur buldu. Cumartesi-pazar havalar sıcak, güzeldi. Mesire alanlarında insanlar doğayla kucaklaşmanın, huzurun keyfini yaşadılar. Burada belediyelerin gerçekten ama gerçekten emeği tartışılmaz. Bu konuyla ilgili başta Faruk Özlü ve milletvekillerimize, bunda emeği geçen siyasi ve bürokrasideki herkese şimdiden teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Makam

“Hepsi topluma hayır ve hasenat yapıyor”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün memleketinin turizmde daha iyi noktalara taşınması için verdiği mücadelenin Düzce için önemine işaret eden Ünsal, “İnşallah tam geçmedik ama geçme aşamasındayız, 6. kademeye geçtiğimizde turizm noktasında bölgemizde çok güzel şeyler olacak. Özellikle Faruk Özlü'nün bu anlamda yapmış olduğu çalışma kayda değer. Devletin dili, bürokrasinin dili ve siyasi tecrübe olduğu zaman, bir araya geldiği zaman böyle güzel sonuçlar alabiliyoruz. Hakikaten bu konuda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hadis-i şerifte diyor ya ‘Üç kişinin amel defteri kıyamet kopuncaya kadar kapanmaz. Hayırlı evlat yetiştiren anne babanın, alim yetiştiren alimin, topluma hayır hasenat hizmetlerinde bulunan idarecilerin.’ Belediye başkanının, valinin, müdürün, amirin hepsi topluma hayır ve hasenat yapıyor. İnşallah turizm bölgesi kazandırılmasında emeği geçen tüm emek veren siyaset ve bürokrasideki herkesin defterlerine yazılsın. Başımızdaki idarecilerin vizyonu, misyonu, bakışı, yaklaşımı bir devlet aklı ve devlet riyasetine uygun bir perspektifte veya paralelde yürürse işte böyle sonuçlar çıkar. Ben Faruk Özlü ile gurur duydum, siz de gurur duyun.” dedi.

Vali Aslan Devletimiz Gucunu Bir Kez Daha Ortaya Koymustur 622024 1123 Ic

“Söz vardır iş bitirir, söz vardır baş götürür”

Son günlerde Düzce Belediye binasının yıkımı gündemiyle ortaya atılan dayanaksız iddialara da değinen Ünsal, “Bugünlerde bir dedikodu var. 300 dönüm bir alan var. Mobilya sektöründe burası merkez haline getirilecek. Dedikodu şu; ‘Burayı satacak, belediyenin borçlarını ödeyecek. Düzce Belediyesi'nin şu anda bulunduğu bina var. Bina alttan su alıyor, üstten yağmur iniyor. Bina tamamen böyle çürüme noktasına gelmiş. Burası yıkılacak, buraya iş yeri yapılacak. Belediye valiliğe geçecek, valilik yeni bir bina yapacak.’ Tasarruf tedbirleriyle nasıl olacak? Söz vardır iş bitirir, söz vardır baş götürür. Nasıl olacağını görürüz. Faruk Özlü dediyse yapar, biraz zaman alır ama yapar. Sayın bakana sordum. ‘Hayır satılmayacak, biz burayı belediyeye yük olmadan yapacağız.’ dedi. İki öküzün önüne bir saman çuvalı, bir balya samanını paylaştır, bir çiftliğin kaderine yön vermeye çalışıyorlar. Cahil olmak ne güzel her şeyi biliyorsun. Herkes bir şeyler konuşur ama önemli olan icraat. Önemli olan yapılan işlerin kısa, orta ve uzun vadede Düzce'ye yansıması. Faruk Özlü bir söz verdiyse sözünde durur, sözünü yerine getirir.”

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;

Editör: Tuğba Aksoy