Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehrin geleceğine yön verecek projelerin hayata geçirilmesi noktasında önemli girişimlerde bulunmasının yanı sıra, hem belediye gelirlerini arttıracak, hem de birçok noktada şehre katkı sağlayacak çalışmaları da eş zamanlı yürüttüğü aktarıldı.

Cedidiye Düzce Belediye Hizmet Binası

Belediyeden yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Başkan Özlü, Düzce’nin değişim, dönüşüm ve gelişimi noktasında Ankara bürokrasisi ve bakanlıklar nezdinde uzun süredir yürüttüğü girişimlerin karşılığını almaya başladı. Sağlık konusunda Düzce’nin bir yerleşke oluşturması için uzun süredir çaba sarf eden Başkan Özlü, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait Kültür Mahallesi’ndeki eski fidanlık arazisi olarak bilinen 1987/1 parselin tam hissesi ile 1988/1 parseldeki 2002,52 m²’lik hissenin trampa yöntemi ile Düzce Belediyesi’ne devrini sağladı. Daha sonra ise sağlık kampüsü yapılması şartıyla fidanlık arazisini Maliye Hazinesi’ne devreden Özlü, trampa yöntemi ile belediye hizmet binasının bulunduğu 132/6 parseldeki 4510,48 m²’lik alanın tamamını belediyeye kazandırdı.

Kültür Mahallesi Sağlık Kampüs Alanı

Başkan Dr. Faruk Özlü, değerli arazilerin uzun uğraşlar neticesinde trampa yöntemi ile Düzce Belediyesi’ne kazandırılmasını sağlarken, sağlık kampüsü arazilerinin trampasından kalan yaklaşık 50 Milyon TL ile de Beslanbey Mahallesi 3391/2 parselde bulunan ve 19 bin 186,47 metrekarelik alana sahip mevcut hal arsasının 13 bin 305,86 metrekarelik kısmının belediyeye devredilmesine vesile oldu. Kalan kısmın devri için de çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi, işlemler sona erdiğinde hal arsasının tamamının tapusunu almış olacak.”

Beslanbey Hal Binası

PROGRAMA VALİ ASLAN VE BAŞKAN ÖZLÜ DE KATILDI PROGRAMA VALİ ASLAN VE BAŞKAN ÖZLÜ DE KATILDI

Başkan Tek-5

“Enflasyon düşecek, Türkiye ekonomisi büyüyecek”

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” ile ilgili de bir mesaj yayımladı. Kamu kurumlarında mali disiplin tedbirleri kapsamında tasarruf ve verimli kaynak kullanımının devreye alınacak olmasına tam destek veren Başkan Özlü, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek tarafından açıklanan kamuda tasarruf tedbirlerini gönülden destekliyoruz. Düzce Belediyesi olarak bu tedbirlere harfiyen uyacağız. Enflasyon düşecek, Türkiye ekonomisi büyüyecek. Teşekkürler Sayın Yılmaz. Teşekkürler Sayın Şimşek.”