Görevde olduğu yaklaşık 5 yılda Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması adına birçok proje hayata geçiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, partisi tarafından tekrar aday gösterildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarına tam not vererek devam kararı aldığı Özlü’ye adaylık açıklaması sonrası döndüğü Düzce’de gösterilen coşkulu karşılamanın arka planında memleketine duyduğu hizmet aşkına olan inanç olduğunu vurgulayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, bu durumu kıskananların haksız eleştirilerle algı peşinde koştuğunu söyledi. ‘Biz Düzce’ye kim fayda sağlıyorsa her zaman arkasında olacağız.’ diyen Ünsal, hizmet adamı Özlü’nün eleştirilmesine asıl zemin hazırlayanların ‘İş yapıyorum’ diye yanında boy gösterenler olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar Düzce Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan mevcut Başkan Dr. Faruk Özlü, kente dönüşünde büyük bir coşkuyla karşılandı. Özlü’ye gösterilen sevgi selini ‘Yorumlu-yorum’ programında ele alan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, şu ifadelere kullandı: “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul'da Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Düzce Belediye Başkanı Adayı olarak açıklandı. Hayırlı, mübarek olsun. Açıklandıktan sonra saat 20.30'da Gölyaka gişelerinde bir karşılama merasimi düzenlendi. İyi bir heyecan vardı, bir karşılama yapıldı. İşin özüne baktığınız zaman iktidar olmanın bir nimeti var, muhalefet kalmanın da bir külfeti var. İnsanlar sevindi, vatandaş sevindi, partililer sevindi.”

Ffff-2

Düzce’ye büyük hizmetler kazandırdı

5 yılda şehre büyük katkı sağladığını vurguladığı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'yü eleştirenlerin Düzce’ye getirdiği hizmetleri de göz ardı etmemesi gerektiğine işaret eden Ünsal, “Eleştirebilirsiniz gayet doğal ama Başkan Özlü'nün nimeti belli. Bugün (8 Ocak) çıkan bir haberde bin 300 Euro civarında Avrupa Birliği fonundan hibe olarak Düzce Belediyesi'ne para kazandırıldı. Başkan Özlü Mobilyacılar Sitesi için 300 dönüm bir yer kazandırdı. Basit gibi görünen ama çok büyük şeyler. Netice itibariyle Başkan Özlü, Düzce'ye bir şeyler katıyor.” dedi.

AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

“Trol çetesi gibi sürekli olumsuz yorum yapıyorlar”

8 Ocak’ta Düzce’ye Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu geldiğini, Kültür Merkezi’ndeki bir çalıştaya katıldığını ve Düzce’de farklı temaslar yaptığını belirten Ünsal, “Düzce Belediyesi'nin başında Dr. Faruk Özlü’nün olmadığını varsayın. Muhalefetten bir belediye başkanı olsa programlara dahil bile etmezler. Ziyaret bile etmezler. Bir devlet tecrübesi var. Bürokrasi var. Bakanlık var, milletvekilliği var, belediye başkanlığı yeni açıklandı. Önünde bir 5 sene daha var. Bu nimet. Bunu söylediğimde, ‘Sen Dr. Faruk Özlü’yü niye övüyorsun?’ diyorlar. Başkan Özlü’nün Gölyaka Gişeleri’nde karşılandığı akşam dikkatimi bir şey çekti. Trol çetesi gibi sürekli olumsuz yorum yapıyorlar. İnsanlar görsün diye olumsuz mesajlar yazıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

H G H G

“Eleştirilerin altını dolduracak bir şey söyleyin”

Başkan Özlü'nün Düzce'de hayata geçirdiği ve yeni dönemde uygulamak istediği büyük projeleri olduğuna da değinen, “Bu projeler arasında sadece şehir içi ulaşım yani toplu taşımada çok büyük sıkıntı var. O da bir şey yapıyormuş gibi görünen işin başındakilerin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Özlü’den değil tamamıyla çevresindeki iş bilmezlerden doğan bir mesele. Vatandaşları telefon direği gibi orada dikiyorlar. Yeni otobüsler alındı. Çok uzman olan adamlar var. Ben uzmanın, kılın, tüyün lafına bakmıyorum. ‘Vatandaş rahat edebiliyor mu, rahat yolculuk edebiliyor mu, zamanında araba geçebiliyor mu?’ ben ona bakıyorum. Bu konuda eleştirebilirsiniz ben de eleştiriyorum. Onun haricinde bir tane söyleyin Dr.  Faruk Özlü ile ilgili, bir daha belediye başkanı olmaması ile ilgili veya oy verilmemesi ile ilgili bir şey söyleyin. İsmi açıklandığı zaman niye bu kadar coşkuya kapılıyorsunuz? Eleştirilerin altını dolduracak bir şey söyleyin.” açıklamalarında bulundu.

“Ne alıyorsunuz?” diyenlere cevap verdi

Herkesin bir hesabı olduğunu, hesabına uymayan, menfaatine uymayan, işine gelmeyen, beklentilerine uymayan kişilerin Özlü’yü eleştirdiğini vurgulayarak “Bu kadar çok övüyorsun, ne alıyorsunuz?’ diyorlar. Burada bir belediye başkan yardımcısı var. Onun bir makam şoförü var. Maaş alıyor, şirketlerden alıyor. Bugün medya kuruluşunun toplam bir yıllık ilan veya dolaylı yollardan belediyeden aldığımız ilan dahil olmak üzere hepsi bir belediye başkanının bir aylık masrafı bizim bir yılda aldığımıza eşdeğer bile değil.” dedi.

“Düzce’ye fayda sağlayanın arkasındayız”

İşkembelerinden baktığı için vicdanıyla bakan insan sayısının çok az olduğunu belirten Ünsal, “İmanıyla bakan, insan sayısı çok az ama cüzdanıyla bakan insan sayısı çok. Bizim gerçekten yapılan hizmetlerde, faydalı hizmetlerde her kim olursa olsun, ne olursa olsun biz bunun arkasında duracağız. Şehir içi ulaşım konusunda sorun ciddi çünkü işin başındaki arkadaşlar bir iş yaptı gibi görünüyor, yapmıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

“Özel kalem müdürü uyumuyor da sen niye uyuyorsun?”

Geçtiğimiz günlerde aile fertlerinden biri vefat eden tanıdığının cenaze çadırını nasıl temin edecekleri konusunda kendisini aradığını belirten Ünsal, belediyedeki ‘sorumlu’ görünen ‘sorumsuz’ların sergilediği tavrı şöyle eleştirdi: “Allah rahmet eylesin amcanın biri ölmüş. Taziye çadırı istiyorlar. Geç vakit belediye başkan yardımcılarının birine WhatsApp'tan yazdım. ‘Böyle bir durum var.’ dedim. Dönüş olmadı. Numan Şirin var Mezarlıklar Müdürü. Rahmani sakalla imamlıktan gelme ama o hatun kişilerle beraber cafcaflı doğum günü partisi kutlayan kişi. Ona da yazdım. Bakmadı. En son Cihan Bey'e yazdım belediyenin Özel Kalem Müdürü’ne. Cihan Bey hemen 10 dakika sonra döndü. ‘Biz gönderdik.’ diye bize not düştü. Peki özel kalem müdürü uyumuyor da sen niye uyuyorsun? Telefon ne işe yarıyor? Ehil deniliyor ya ehil adam yok etrafında Faruk Bey’in. 16-17 saat çalışan bir adamdan bahsediyoruz. Millet uyurken Faruk Bey yine Düzce için ne yapayım diye dolanıyor.” açıklamalarında bulundu.

“Bizim bir çıkarımız, hesabımız yok”

Hizmet aşkında olanlar cefa çekerken, yanlarındaki işbilmezlerin sefada olduğunu söyleyen Ünsal şu sözlerle konuşmasını bitirdi: “Bunlar zaten bu işlere menfaatten, işkembeden baktıkları için bizim burada gerçekten memlekete, millete, devlete, Düzce’ye faydalı hizmetler için Dr. Faruk Özlü’yü övdüğümde ‘Siz bundan ne alıyorsunuz?’ diyor. Bizim bir çıkarımız, hesabımız yok. Dr. Faruk Özlü Düzce'de tek kale maç yapacak. Zaten seçim alınmış. Dr. Faruk Özlü’yü indirmek mümkün değil ama ne kadar yüksek oy alırsa o kadar iyi. Tam açıklamanın yapıldığı gün, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu da Faruk Bey'in ve diğer milletvekillerinin olduğu yerde AK Parti İl Başkanı’nın olduğu yerde çağrıldı. İlhami Caboğlu’na sordum. ‘İttifak mı var?’ diye. ‘İttifak falan yok. Salı günü biz adayımızı açıklayacağız.’ dedi.”