Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında kadınların hayatın her alanında olması gerektiğine vurgu yaparak, daha yaşanabilir bir dünyanın inşasının kadınların emekleri ile olacağını belirtti.

Başkan Özlü mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kadınlar dünyanın her yerinde, dokundukları her alanı geliştiren, güzelleştiren varlıklardır. Hayatın her alanında yanımızda olan, insanoğlunu yetiştiren, eğiten ve yaşam basamaklarında bize en büyük desteği sağlamak üzere yanımızda yer alan ortaklarımızdır. 8 Mart sembolik bir gün olsa da her gün kıymetini ve değerini bilmemiz gereken hanım kardeşlerimizin dünyanın hiçbir yerinde baskıya, ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadığı bir sosyal yaşam inşa etmek için bireysel mücadelemizi vermek zorundayız.

Faruk Ozlu D G D F G D F G Dr

Kadınlar bizim anlayışımızda öznedir. Var olma ve yaşamın ta kendisidir. Adil iş ortamı, eşit işe eşit ücret gibi kavramları tartışmak yerine, kadınların fikirlerinden faydalanmamız gerekir.  Bu vesile ile onların kendini geliştirmesi, iş yaşamında da var olması konularında gerekli adımları atmaya devam ederken, Düzce Belediyesi’ndeki değerli çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere, ülkemizdeki ve dünyanın her noktasındaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.”

İYİ PARTİLİ AV. YÜKSEL ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN ÖRNEK VERDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünDünyada her şey kadının eseridir…” sözünü örnek vererek 8 Mart Kadınlar Gününü kutlayan İyi Parti Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanı Av. Ünzile Yüksel, şu ifadelere yer verdi: “

Biz kadınlar bu kadar kapsamlı başkaca nasıl anlatılabilirdik?

Evet; biz şefkat dolu, merhametli, güçlü olduğumuzu, dahası her şeye layık olduğumuzu biliriz.

Biz biliriz ki; kadınlar tanımlamalara sığmaz, onları kelimelerle ifade etmek mümkün değildir. Kadınlar o kadar güçlüdür ki aklına koyduğu her şeyi yapabilir. Keşke herkes dünyaya bizim gözümüzle bakabilseydi. O zaman ne savaşlar ne de ölümler olurdu…

Ünzile

            Biz “kadınlar” biliyoruz ki çıkardığımız her ses yankı bulacaktır. Haykırışlarımızla dünyayı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yere dönüştürebiliriz. Biz kadınlar en derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabiliriz. Biz her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz.

Bizlerin en büyük arzusu kadınlara eşit fırsatlar tanınması, özgür olmamız, saygıya layık olduğumuzun bilinmesidir. Bu şekilde muameleyi hak eden bizler hem yaşadığımız ailede hem toplumda hem de tüm dünyada aynı muameleyi görmek istiyoruz. 

            En önemli hakkımız “yaşam hakkı” için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hâlâ bu yüzyılda bile karşı karşıyayız. Kadınların yaşam hakkı dışında en çok mücadele etmek zorunda olduğu; siyasal ve eşit temsil, eşit işe eşit ücret, kız çocuklarının eğitim hakları bile çok görülüyor. Maalesef ülkemizde bu zor ve ağır mücadeleyi kadınlar olarak hâlen yapmak zorunda kalsak da bu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

            Kadınlar olarak bizler ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlar nezdinde kutlu olsun.

Kurucu Genel Başkanı bir kadın olan ve daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Partili bir kadın olarak seslenmekten dolayı gurur duyuyoruz!”

Keleş’ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI

İyi parti Düzce Belediye başkan adayı Mehmet Keleş ise yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Asdadadadasdasd

Bugün, dünyanın her yerindeki güçlü, ilham verici ve cesur kadınları kutladığımız bir gün. Bu özel günde, eşitlik ve adalet için verdikleri mücadeleyi ve tüm alanlarda elde ettikleri başarıları gönülden alkışlıyoruz. Kadınların potansiyelinin sınırı olmadığını biliyoruz. Daha adil ve müreffeh bir toplum inşa etmek için kadınların gücüne ve katkılarına ihtiyacımız var. Bu nedenle, seçildiğimizde  kadınların her alanda daha fazla yer alması için elimizden geleni yapacağız.