banner851

banner614

15 GÜNDE TAMAMLANACAK

banner619

Düzce Belediyesi şehir merkezinden geçen derelerde temizlik ve bakım çalışmalarına Karaca Deresi ile devam edecek.

banner846
Sağlık & Çevre 18.08.2020, 16:14 18.08.2020, 16:17
5272
15 GÜNDE TAMAMLANACAK
banner844

Şehir merkezinden geçen Asarsuyu Deresi’nde devam eden temizlik çalışmasının büyük bir kısmı tamamlandı. Düzce Belediyesi ve DSİ ekipleri, Karaca Deresi’nde de temizlik çalışmasına başlıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Karaca Deresi’nde ilk kez yapılacak temizlik çalışmasının 15 gün gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını söyledi. Ayrıca dere yataklarında yürütülen temizlik çalışmalarının uygun zamanlarda düzenli olarak tekrarlanacağını da sözlerine ekledi.

Mevsimsel yağışların neden olduğu toprak birikintileri, dere yataklarına bilinçsiz şekilde atılan moloz ve çöplerden kaynaklanan kirliliğe karşı yapılacak temizlik çalışmaları, hafif iş makineleri ile yapılacak. Dere yatağının 8 kilometrelik taşkın koruma tesisi tamamlanmış bölümünde yapılacak temizlik çalışması ile yatağa biriken yosunlar, toprak birikintileri ve su akışını engelleyen yapılar bertaraf edilecek.

Yorumlar (3)
Konuralp bölgesi 12 ay önce
Suyun en pahalı olduğu şehir
Başı boş köpeklerden madu 12 ay önce
2 hafta düzcede şehir merkezinde misafir olarak kaldım.sivrisinegin başkenti olduğunu öğrendim.ilaclama hiç yok galiba.dereler ıslah edilmemiş te olabilir.Asla tatil için tercih etmeyecegim bir tecrübe yaşadım.çocuklar bir gecede 45 sivrisinek saldırısına maruz kaldı.ilaclama yı artışın lütfen
Serrrdarrr 12 ay önce
4 yıldır burdayım daha 44 yılda geçse bitmez