banner851

banner955

3 İSTASYONDAN DA SEVİNDİREN VERİLER

Kronik hava kirliliği problemiyle mücadele eden Düzce’ye, kar yağışı iyi geldi. Kentteki 3 istasyonunda da hava kalitesi ‘iyi’ ölçüldü.

Sağlık & Çevre 19.03.2022, 11:05
5888
3 İSTASYONDAN DA SEVİNDİREN VERİLER
banner1032

Yıllardır kronik hava kirliliği sorunuyla boğuşan ve atılan çözüm adımlarının bir türlü sonuç vermediği Düzce’ye kar iyi geldi.

Perşembe gecesinden itibaren yoğun kar yağışının etkisi altına giren kentte cuma günü akşamüstünden bu yana hava kalitesi ‘orta’ kaliteden ‘iyi’ye terfi etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın saat başı yaptığı ölçümlere göre Aziziye Mahallesi’ndeki Düzce Merkez İstasyonu’nda solunabilir bir hava için 0 ile 50 arasında olması gereken PM10 endeksi 36, Cedidiye Meydanı’ndaki istasyondaysa 25 olarak ölçüldü. Hava kalitesi sürekli iyi çıkan Bahçeşehir’de de bu sayı 15’e kadar geriledi.

Hava kirliliğinin rüzgârsız ve yağışsız havalarda arttığına, yağmur ve kar yağışının ise hava kirliliğine yol açan maddeleri yere indirerek havayı temizlediğini bilinirken Düzce’nin havasının bir süre daha ‘iyi’ seviyede seyretmesi bekleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
T.C 7 ay önce
Eskiden 3.4 tane fabrika vardi issizlik hatsafhadaydi simdi sayisi belki yuzlere dayandi issizlik sorunu yok insanlar issiz kalsa bile yine rahatca en kotu bir fabrikaya girebiliyor bu cok guzel fakat bir gebze dilovasi olma yolunda hizla gidiyoruz
Ylmzn 7 ay önce
Kar bitince düzelir arkadaşlar sıkıntı etmeyin.
14
kapalı