banner851

banner955

AĞAÇLARI HASTA EDEREK KURUTUYOR

Düzce’de geçtiğimiz yıllarda ağaçları etkisi altına alan çam kese böceği zararlısıyla mücadeleye erkenden başladı. Bir yandan zararlı böcekler imha edilirken ağaçların hastalık vuran dalları da kesilerek zararlının artmasını kontrol altına almaya çalışılıyor.

Sağlık & Çevre 07.04.2022, 10:55 08.04.2022, 10:38
873

Düzce’de ilkbahar aylarının gelmesiyle, önceki yıllarda kentin dört bir yanında ağaçları hasta ederek kurutan çam kese böceği ile mücadele çalışmalarına başladı.

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Bahçeşehir başta olmak üzere 56 mahallede zararlı böceğin belirlendiği ağaçlarda bertaraf çalışmaları yapılıyor.

Özellikle vatandaşların yoğun şekilde zaman geçirdiği parklarda bulunan ağaçları budayarak zararlıları imha ederken Düzceliler’de alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermesi engelleniyor.

Ağaçların yapraklarında yumurta paketleri, larva kümeleri veya örülmüş ağlar ile karşılaşan ekipler kimyasal ilaç kullanmadan ağaçların hastalık vuran dallarını budama makası ile keserek zararlının artmasını kontrol altına almaya çalışıyor.

banner844
Yorumlar (1)
N arar 9 ay önce
Birde şu tarım il müdürlüğü lüğü tırtıl mücadelesine el atsa
Yeni Sayımız