banner851

banner955

AŞILAMA HAFTA SONU DA DEVAM EDİYOR

Düzce’de yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 14 Ocak'ta ilk dozun sağlık çalışanlarına yapılmasıyla başlayan aşılama programına hafta sonu da ara verilmeden devam ediyor.

Sağlık & Çevre 21.02.2021, 16:00 21.02.2021, 21:36
599

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre, 14 Ocak'ta sağlık çalışanlarının aşılanmasıyla başlatılan süreç, öncelikli gruptaki vatandaşların aşılanmasıyla sürdürülüyor.

Bu kapsamda Düzce’de randevu alan vatandaşların aşıları, il genelindeki hastanelerde cumartesi ve pazar günleri de uygulanabiliyor.

Yaklaşık bir ay önce başlanan süreçte sağlık çalışanlarının ikinci, 65 yaş üstü vatandaşların da ilk doz aşılamaları devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan sağlık yetkilileri, sıra bekleme görüntüsünün yaşanmaması adına vatandaşların aşı randevularını daha çok hastanelerden almasını önerdi.

Özellikle hafta sonları da aşılamanın devam ettiğine dikkat çeken yetkililer, “Randevusu olan vatandaşlar hafta sonu kısıtlamalarına takılmadan aşılarını olabiliyor. Herhangi bir sıraya girmeden, bir yoğunlukla temas etmeden vatandaşlarımız aşılarını olabilirler. Şu an risk grubunda olan, yani devletimizin ve bakanlığımızın karar verip aşılamaya uygun kıldığı grubun hızlı şekilde aşıya gelmesini öneriyorum, randevularını almalarını öneriyorum ve bu süreci hızlıca tamamlayıp bağışıklama anlamındaki katkıyı bize vermelerini bekliyorum." ifadelerini kullandı. (ÖNCÜ HABER/AA)

banner844
Yorumlar (1)
Bilgin Arslan 2 yıl önce
182 ye ulaşmak mümkün değil sağlık ocaklarında sıra vermiyor nasıl olacak buna acil çözüm bulunması lazım
20
az bulutlu