banner851

banner614

AVRUPA VE TÜRKİYE’ DE BİR İLK

banner619

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında; Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi "HIMMS O-EMRAM" (dijital hastane) kriterlerine göre Avrupa ve Türkiye’de en üst seviye olan “Seviye 7” belgesini alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.

banner846
Sağlık & Çevre 10.02.2020, 15:27 11.02.2020, 12:20
4307
banner844

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda sağlık alanında yürütülen çalışmalar sonucunda; Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2019 yılı Ağustos ayında yapılan değerlendirmede HIMSS 6 seviyesine yükselerek belge almaya hak kazanmıştı.
 


Merkez, elde ettiği başarıya bir yenisini daha ekleyerek HIMSS O- EMRAM kriterlerine göre Avrupa’da ve Türkiye de en üst seviye olan 7. seviye belgesini almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.
 Tıbbi Hizmetlerde Kâğıt Kullanımı Son Bulacak
 O–EMRAM Seviye 7; hasta ve çalışan güvenliğinin en üst seviyeye çıkartılması, hizmet kalitesinin yükseltilerek verimliliğin ve hızın arttırılması gibi birçok parametrenin üst seviyelere çekildiği, bilgi teknolojilerinin sistemli bir şekilde kullanılması ile tıbbi süreçlerde kâğıt kullanımının kaldırılması anlamı taşıyan bir süreçtir.
 
Bu bağlamda, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi şehrin sağlık geleceğine ilişkin çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor.
 
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde yürütülen projenin uygulanmasında, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yetkilileri ile tüm hastane personelini özverili ve gayretli çalışmalarına devam ediyor .
 

Yorumlar (21)
Düzce mi seviyorum 1 yıl önce
Diş hastanemiz güzel ama çocuk ortodonti gelmesi lazım Bolu diş hastane sinde sıra bekliyoruz biz 2020 yılında yiz şuan Bolu 2017 hastalirina bakıyor bir çözüm bulunması lazım
hasta 1 yıl önce
valla benim diş korkumu burada ki Cem bey sayesinde yendim. özel hastaneyle aynı ilgiyi gösteriyorlar. ben gayet memnunum valla. tebrikler
ŞAKAMISINIZ 1 yıl önce
Millet BOLU DA TEDAVİ OLUYOR EN İYİSİYMİŞ
Nuray celik 1 yıl önce
Agzimda. Dis birakmadilar .doktor deyistirin dedim dinletemedim yok kurula girer karar ordan verilir 3 ay dis agrilari sancilari cektim sonra disarda ozwle gittim oyle duzelttik odulmu almislar sasirdim dogrusu
Yorumcu 1 yıl önce
Ortodonti tedavisi icin Boluya gonderiyorlar.Devlet hastanesinde kalp doktoru yok.Duzce de hayatimiz pamuk ipligine bagli.Kiriz gecirdinmi kedin öldün demek
Fati 1 yıl önce
Cene cerahî bölümü yetersiz suan boluya gidiyo bir cok hasta bunun halledilmesi lazım cok ihtiyaç var
DÜZCE 1 yıl önce
ÖNCE SELFİ SONRA HİZMET UYUMAAA HALK BOLU DİYOR DİŞ İÇİN
Tebrikler 1 yıl önce
Varolsun Yoldaşlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu