banner851

banner955

BELEDİYEDEN ÇÖLYAK FARKINDALIĞI

Düzce Belediyesi ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği (DÜSED) tarafından hazırlanan ‘Düzce Gönüllüleri Bir Arada’ projesi kapsamında çölyak hastası çocuk ve gençlere yönelik etkinlik düzenlendi. Çocuk ve gençlerin bir araya geldiği etkinlikte keyifli anlar yaşandı.

Sağlık & Çevre 24.09.2021, 14:00 24.09.2021, 13:45
161
BELEDİYEDEN ÇÖLYAK FARKINDALIĞI

Dr. Faruk Özlü başkanlığındaki Düzce Belediyesi yapımı devam eden dev projelerin yanı sıra sosyal belediyecilik konusunda da farklı etkinliklere imza atıyor. Düzce Belediyesi ve DÜSED ortaklığında hayata geçirilen ‘Düzce Gönüllüleri Bir Arada’ projesi kapsamında çölyak hastaları ve aileleriyle bir araya gelindi.

Bahçeşehir’de bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen etkinlikte, aileleri ile birlikte hazır bulunan çölyak hastası çocuk ve gençleri Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç karşıladı.

KANSER VE ÖLÜMLE SONUÇLANABİLİYOR

Çölyak hastalarının bir araya gelmesini sağlayan kendi çocuğu da çölyak hastası olan hemşire Filiz Elif Samancı, hastalığın nüfusa göre her 100 kişiden birinde görüldüğünü kaydetti. Hastalığın, vücudun glutene alerji göstermesinden ileri gelen bir rahatsızlık olduğunu söyleyen Samancı,  diyet yapılmadığı takdirde ileri dönemlerde hastalığın daha ağır ilerleyebileceğini kaydetti.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Bu tür etkinliklerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Samancı, çocukların böyle bir organizasyonda bir araya gelerek keyifli vakit geçirdiğini ve moral bulduğunu söyleyerek Düzce Belediyesi’ne teşekkür etti.  Gönüllük Merkezi’nde keyifli bir gün geçiren çölyak hastası çocuklar boyama etkinliği ile eğlenirken gençler ise İngilizce kitap okuma etkinliği ile sosyalleşti.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız