banner851

banner614

BİZ YİNE İÇ ÇEKELİM!

banner619

Su kaynaklarının göz göre göre kirletildiği Düzce'de 10 yılı aşkın süredir ilçelere atıksu arıtma tesisi kurulması beklenedursun, yanı başımızdaki Kocaali'ye kazandırılan Atıksu Arıtma Tesisi'ni bugün Başbakan Binali Yıldırım açtı.

banner846
Sağlık & Çevre 04.06.2018, 11:49 05.06.2018, 15:48
3473
banner844

Çöp ve atıksu büyük sorun!
Düzce'de çevreyi koruma adına önem taşıyan projeler için bekleyiş devam ediyor. 1 yılı aşkın süre önce kapısına kilit vurulan Hecinler mevkiindeki katı atık depolama tesisinin yerine sıfırdan yapılacak geri dönüşüm özellikli tesisle ilgili henüz ihale aşamasına bile gelinmezken, bu durum vahşi depolamanın devam etmesine yol açıyor. Özellikle su kaynaklarına yakın bölgelerde istiflenen çöpler büyük tepki topluyor. Bunun yanı sıra İstanbul'un su ihtiyacının karşılandığı Düzce'de Akçakoca dışında hiçbir ilçede atıksu arıtma tesisi bulunmuyor.

Düzce'nin su kaynakları kirliliğin pençesinde
10 yıldır gündemde olan atıksu arıtma tesisleri ile ilgili son olarak ihalenin yapıldığı Kaynaşlı'da çalışmaların başlayacağı bildirilse de ilk kazmanın ne zaman vurulacağı konusunda gelen bilgi yok. Tesis yokluğu yüzünden su kaynaklarının kirliliğin pençesinde olduğu Düzce'de yatırım bekleyişi sürerken, komşu ilçe Kocaali 50 milyonluk yatırımla inşa edilen Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi'ni bugün açtı.

Başbakan Yıldırım açtı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehre kazandırılan ve Karadeniz’e önemli bir koruma daha getirecek olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon hattının açılışı bugün canlı yayın bağlantısı ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Tören ile Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve 121 kilometrelik kanalizasyon hattının yanı sıra toplam bedeli yaklaşık 2,5 milyar lira olan 101 adet çevre yatırımının açılışı yapıldı.

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (21)
Koylu 3 yıl önce
Somali gibiyiz Allaha şükür 3 0 cı akp liler
Duzceli 81x81 3 yıl önce
Fevzi arslanı mehmet kelesi getirin duzce ı bok goturuyo Allah akıl fikir versin Allah bildiği gibi yapsın yazık ki ne yazik
Oz duzceli 3 yıl önce
Yazık bu halkımıza haklarımız yeniyo köy yollarımız gençlerimiz bağımlı olmuş askeri ücret daha daha ne sayalım üniversiteli gençler bos geziyi
düzceli 3 yıl önce
.bir komşu illere yapılan hizmetlere bak bir düzceye .insan üzülüyor.komşularda güzel hizmetler yapılırken düzce de ise eski otogar kavşağına saçma bir rabia heykeli.düzce buna layık olmamalı.lütfen 24 haziran da bu iktidara dersini verelim yoksa daha çok dövünürüz.
Düzcenin Milletvekillerin 3 yıl önce
Bakanlıklar, belediyeler ve İski ile bir olup muhtarlarla kavga edip Hecinlere çöp dökmeye çalışmanız AKP tarihindeki en büyük hatadır. Hatanızı anladığınızda eşekten düşmüş olacaksınız! Artık tamam!
Düzceli 3 yıl önce
AKP ye bu seçimde bir ders vermeliyiz! Koca koca bakanlar geliyor söz verip gidiyorlar! Bir dahaki seçime oyunuz size SÖZ! Ama bu seçimde olmaz!
Hecinlerde ısrar ettiğiniz için olmaz
Karakoç 3 yıl önce
Rahat 15 yıl daha bekleriz Kocaeli merkez 450 bin toplamda 1 780 bin nüfuslu bir ilden bahsediyoruz Sakarya merkez 420 bin toplamda 932 bin nüfuslu bizim Düzce ise.merkez 235 bin toplamda 370 bin nüfuslu bir il Kocaeli 13 Sakarya7 vekilli
Duzceli 3 yıl önce
Düzce halen köy gibi yönetiliyor. Düzce'de en çok hizmeti köyler alıyor. Şehirleşme yok.yeni cadde ve yol açmak yok.d100 perişan kavşaklar rezalet her yer ışık. Geç gecebilirsen. Düzce belediyesini özel idareye bağlasınlar. Sorun biter.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı