banner851

banner955

“BU DÜZCE’NİN UTANÇ VESİKASI”

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisinin kapalı olmasına vatandaşların tepkileri devam ediyor. Dün çocuğu hastalanan www.duzcesondakikahaber.com Genel Yayın Yönetmeni Arif Gümüş, Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisinin kapalı olması nedeniyle, ateşler içindeki kızını Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi’ne götürmek zorunda kaldığını belirtti. Gümüş Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acili Servisinin kapalı olmasına ise, “Bu Düzce’nin utanç vesikası” diyerek tepki gösterdi.

Sağlık & Çevre 10.07.2022, 14:00
3268
“BU DÜZCE’NİN UTANÇ VESİKASI”
banner986

Düzce’de sağlık sorunlarının en başında, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ki Çocuk Acil Servisi’nin kapatılması geliyor. Çocuğu hastalananlar, kilometrelerce uzaklıktaki Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi’ne gitmek zorunda kalırken, bu durum tepkileri de beraberinde getiriyor.

Dün gündüz saatlerinde çocuğu Zeynep Ağaca Gümüş hastalanan duzcesondakikahaber.com Genel Yayın Yönetmeni Arif Gümüş de, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi’ne gitmek istedi. Hastanenin kapısına kilit vurulduğunu gören Gümüş, ateşler içindeki çocuğunu alarak eşi ile birlikte, kilometrelerce uzaklıktaki Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi’ne götürmek zorunda kaldı.  

İmkanı olmayanlar için neredeyse gitmenin zor olduğu Bolu İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nin önünden video çekerek, tepkisini dile getiren Gümüş, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Çocuk Acil Servisi’nin kapısına kilit vurulmasının Düzce’nin utanç vesikası olduğunu söyledi.

Gümüş, “Düzce’den Bolu’ya çocuk acile geldik. Zeynep Ağaca Gümüş, yani kızım 11 aylık bir çocuk. Yüksek ateş, öksürük, ayriyeten nezle, boğaz ağrısı ile beraber. Düzce’de çocuk acil olmadığından dolayı kalkıp Bolu’ya geldik Düzce’den. Yani şunu söylemek istiyorum, Düzce İlçe mi, il mi? Bu ayıp Düzce’ye yeter. Hadi bizim arabamız vardı, kalktık geldik buraya kadar. Ama eğer ki imkanı olmayan, çocuğunu alıp buraya kadar nasıl gelecek? Koskoca Düzce’de, yani 500 bin nüfuslu Düzce’de çocuk acili yok! Bolu Abant İzzet Baysal Hastanesinde 3 tane çocuk doktoru var. İçeriye girdik ve sadece 2 buçuk dakika sıra bekledik. İmkanı olmayan Düzce’den buraya nasıl gelecek. Bolu Abant İzzet Baysal Hastanesinden içeriye girdik, bir kuruş bile para ödemedik, çocuğumuzun muayenesini ettirdik, bütün ilaçları yazdırdık, ama oradan buraya gelebilmek mesele. Bu bence Düzce’nin bir utanç vesikası” diye konuştu.

Yorumlar (25)
Blue 8108 1 ay önce
Doktorlar haklı iken haksız oldular hatta zorba oldular. Sorsan adalet dağıtıyorlar baksan zorbalık yapıyorlar kimin sucunun cezasını kime çektırıyorsunuz?? Kendine gel türk hekimi gerilimi tırmandırma canı yanan bir baba kadar tehlikeli olamazsin
Cafer 1 ay önce
Haberin adı Düzce Üniversitesi Hastahanesiyse olan olaylar normaldir...Bırakın oraya gitmeyi kapısını önünden geçmem uzağından yakınında rabbimde geçirtmesin....
kasabalı 1 ay önce
beğenmiyorsanız boluya gidebilirsiniz.
Hasan 1 ay önce
Bunlara bolu rektörü gibi adam lazım. Çöreklenmişler araştırma hastanesine paran varsa bakar paran yoksa kovar. İnsan değil bunlar paracı
Düzce Bolunun ilcesi olsu 1 ay önce
Düzce boluya baglansın.Bu ne ya.Akparti baskanlari bile rahatsizlaninca boluya gider.Diş sirasi alamayan boluya gider.Sunnet yaptirmak isteyen boluya gider.Mecburen hersey de boluya gidiyor bu millet.Duzcedekiler ne ise yarar Allah askina?Gecen hafta cocuguma sunnet sirasi icin devlet hastanesine gittim.Yilbasina kadar dolularmis.Gelmeyin diyor efendiler.Zannedersin ki hergun 1000 tane sunnet yapiyorlar.Herkes birbirini salliyor.Duzce de saglik sektoru 0!
Otellere el atin 1 ay önce
Oncurtv duzce özel hastanelerden 3 u sanki anlaşmış 300 TL ye kadarmuayne ücreti alıyorlar. Yazık ya bu kadar para mı olur oturdukları yerden 300 TL bunlara kim dur diyecek muncyrludaki hastaneye çocuk acil kadın doğum hasta eşi yapılmalı bolu gibi
Düzce muhtarı 1 ay önce
İl sağlık müdürü bey artık lütfen görevinizi icra edin bakın halk sesini duyurmaya çalışıyor
Semih E 1 ay önce
Nasıl yani çocuğu başka bir hastane veya veya sağlık ocağına götürmek yerine Kapıda bekleyip Öncüyü mü aramış.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık