banner851

banner955

ÇAMKÖY MEVKİİNDE BİNDEN FAZLA AĞAÇ DİKİLDİ

Düzce Belediyesi, Kuzeybatı Çevre Yolu Çamköy mevkiindeki yonca kavşağında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başladı. Dikilen zeytin ağaçlarıyla kavşağa yeni bir görünüm kazandırıldı.

Sağlık & Çevre 22.03.2021, 12:30 23.03.2021, 17:08
1516

Düzceli iş insanı Refik Kuruoğlu’nun katkılarıyla güzelleştirilmeye başlanan Çamköy mevkii yonca kavşakta binden fazla ağacın dikim süreci devam ediyor. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Ege bölgesinden getirilen zeytin ağaçlarını da kavşağın belirli noktalarına dikti.

YÜZLERCE AĞACI DÜZCE TOPRAKLARINA KAZANDIRIYORUZ

Zeytin ağacının refah, barış ve bereketin simgesi olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Düzce’miz için üretme, şehrimizi güzelleştirme çabası içindeyiz. Geleceğe yönelik fikir ve projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Tabii bu süreçler hep zamana dayalı” dedi.

“HER FİDAN BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN NEFESİ”

“Yeşile, doğaya ve çevreye önem veren bir anlayışa sahibiz” vurgusu yapan Özlü, “Düzce’mizin her bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Toprakla buluşturduğumuz her fidan bizden sonraki nesillerin geleceği, nefesi.  Özellikle şehrimizin iklim koşullarına ve toprak yapısına uygun olarak ekimini gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmaları ile Düzce güzel bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak” cümlelerini kullandı.

BİNDEN FAZA AĞAÇ DİKİLDİ

Çamköy mevkiinde de binden fazla ağacın toprakla buluşturulduğunu açıklayan Özlü, “Bunların içinde Ege bölgesinden getirdiğimiz zeytin ağaçları da mevcut. Tabi bu kadarla sınırlı kalmayacağız. Düzce’mizin geleceğine yatırım yapmaya; peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarımıza farklı bölgelerde devam edeceğiz.

Bu süreçte Düzce için her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen değerli iş insanı Refik Kuruoğlu’na Çamköy mevkiin de yaptığımız çevre düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (3)
sts 2 yıl önce
daha fazla zeytin ağaçı dikilsin hatta her evin bahçesine zeytin limon ağaçı dikilsin
hakan 2 yıl önce
yıllarca o kavşağı çiçek ektiniz kendi kafanıza göre bişeyler yaptınız sonunda beyninize kan gitti ağaç diktiniz. oda 6 sene bulur tutması. siziki akıl tutulması.
Resul İnan 2 yıl önce
orman fakültesinin camından baksın hocalar o kavaşağa, bu ağaçlar bu bölgeye uygun mu acaba?