banner851

banner955

ÇOK SAYIDA TATİLCİ YIĞILCA YOLUNU TERCİH ETTİ…

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller Milli Parkı, hafta sonunda tatilcilerin uğrak noktası oldu. İl dışından Yedigöller’e gelen yüzlerce vatandaş, Yığılca – Yedigöller yolunu kullandı. Yığılca–Yedigöller yolu güzergâhındaki doğal güzelliklere hayran kalan vatandaşlar, sık sık araçlarından inerek fotoğraf çektirdi.

Sağlık & Çevre 20.09.2020, 16:40
1758
ÇOK SAYIDA TATİLCİ YIĞILCA YOLUNU TERCİH ETTİ…
banner1032

Bolu kent merkezine yaklaşık 40 kilometre uzakta bulunan ve Yığılca ilçesinden de ulaşımı sağlanan ismini bünyesinde barındırdığı Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl'den alan Yedigöller, hafta sonunda yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğradı.

Yedigöllere gelen birçok vatandaş, doğal güzelliklere sahip Yığılca yolu güzergâhını kullandı. Yığılca – Yedigöller yolunda araç yoğunluğu oluşurken, vatandaşlar yol güzergâhındaki doğal güzelliklere hayran kaldı. Sık sık araçlarından inen vatandaşlar, doğal güzelliklerin fotoğrafını çekti.

Yoğun ilgi nedeniyle tatilciler, milli parkta araçlarını park edecek ve piknik yapacak yer bulmakta zorlandı. Günübirlik ya da çadır ve karavanda konaklamak için milli parka gelenler, doğayla iç içe olmanın keyfini çıkardı.

Ziyaretçiler, milli parkın sunduğu kartpostallık manzarada fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında jandarma ekipleri tarafından Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolünün ardından parka girişlerine izin verilen ziyaretçiler, sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uymaları konusunda sık sık uyarıldı.

Tatilcilerin orman yangınlarına karşı mangal, piknik tüpü ve ocak yakmamaları da istendi.

(AA)

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (2)
Levent 2 yıl önce
Sırf oradaki mekan sahibi para kazansın diye piknik tüpü bile yaktırmıyorlar. Parkın girişinde herşey serbest 10 metre sonra yasak. Güldürmeyin insanı terbiyesizlik
Murat 2 yıl önce
Bizde yolumuz var diye övünelim.. Bolu tüm doğa güzellikleriyle turistleri kendisine çekmeye devam ediyor. Bizim de güzel yerlerimiz öne çıkarılmalı..
29
açık