banner851

banner614

ÇÖPÜ ÜRETENLERE ÖNEMLİ MESAJ

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği Düzce’nin önemli sorunlarında biri olan çöp sorununa parmak bastı. Şehrin “Temizlik Haritasını” çıkartan ve 6 haftalık bir proje tasarlayan dernek yetkilileri, üyelerle birlikte Azmimilli Mahallesi’nde bulunan parktan başlamak üzere şehrin park ve bahçelerini çöpten arındıracak.

banner619
Sağlık & Çevre 22.01.2018, 11:17 23.01.2018, 11:27
1249

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği önemli bir farkındalık projesi hazırladı. Düzce’nin önemli sorunlarının başında gelen çöp sorununa dikkat çekmek ve vatandaşlarda çevreyi “kirletmeme bilinci”  uyandırmak amacıyla şehir merkezinde girilmedik park bırakmayacak.
Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu önderliğinde çevre kirliliğinin önüne geçmek için Düzce şehir merkezinin “Temizlik Haritası” çıkartıldı. 6 haftalık olarak hazırlanan proje ile şehir merkezinde bulunan çeşitli noktalardaki park ve bahçelere girilecek ve vatandaşların bir türlü buluşturamadığı çöpü, çöp kovası ile buluşturacak.Bu kapsamda dernek yetkili ve üyelerinin dün ilk durakları Azmimilli Mahallesi’nde bulunan bir park oldu. Özellikle çocukların kullandığı parkın içler acısı halini gören dernek üyeleri ellerine süpürge ve çöp poşetlerini alarak temizliğe başladı. Köşe bucak parkı temizlerken çocuklara kötü örnek oluşturacak içki şişeleri, çeşitli gıda ambalaj ve atıkları, çekirdek kabukları ve parkın ortasına yakılan ateşin küllerine kadar her şeyi topladı. Parktan toplam poşetler dolusu çöp çıkartan dernek üyeleri bu poşetleri çöp kovasına attı.Çocuklara temiz ve huzurlu bir oyun parkı bırakan Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği hem vatandaşlara örnek olacak bir faaliyete imza attı hem de çöpü üreten bizlere çevre kirliliğinin önlenmesinde önemli bir görev düştüğünün mesajını verdi.
Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (13)
A.K.K 4 yıl önce
Yemesini bilmeyen insan göünümlü yaratıklar.hayvanlar bile daha düzenli,
şu çekirdeğide yasaklasınlar
X 4 yıl önce
Eğitilemeyen bir toplum olduğumuz kesin.basacak cezayı. Maalesef yönetimler de aynı kafa
Yahya 4 yıl önce
Mavi Ağaca çok çok teşekkürler!

Ancak Düzce belediyesine ne yapıcaz? Yine takıntılı bir şekilde her gördüğü çukuru çöp alanı sanıyor? Masa altına çöp atan halka su kaynakları üzerineçöp döken belediye! Nasıl? Tencere kapak gibi değil mi?
Düzceli 4 yıl önce
Sen iyi niyetinle temizlersin
orayı pisletenler yarın yine gelir sana enayi der ve yine pisletir
Ekrem 4 yıl önce
Helal olsun...
C.İ.T. 4 yıl önce
Rezillik.
çekirdek atana ceza gelsi 4 yıl önce
Çekirdek kabuğu izmarit cips paketi atanlara enaz 500 tl ceza gelsin.Bak kimse atıyormu.Bizim halkımız eğitimden anlamıyor sadece cezadan anlayan kesim ne yazıkki daha çok.Çöpü yere atan atana.Kent parkda zabıta var ama müdahale yok.
HEP AYNI 4 yıl önce
Bugün temizle yarın yine aynı. Bizde hain çok. gider yine pisletir. Önce içimizdeki pislikleri temizlememiz lazım. Eğitim şart boşuna demiyoruz. Allah akıl fikir versin. Geçen gözümün önünde çöpçüler temizlik yaptılar. Adamın ardın vatandaş geldi. Yanında çöp kutusu var. Gitti yere attı. Bu kadar hainlik olmaz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın