banner851

banner861

DİKAB EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

banner619

Düzce İli Katık Atık Birliği (DİKAB) Ekim ayı meclis toplantısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ kampanyası başlatılması yönündeki talebi damga vurdu.

banner846
Sağlık & Çevre 31.10.2020, 10:39 01.11.2020, 10:41
599
DİKAB EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
banner844

DİKAB, Ekim ayı meclis toplantısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında birliğe bağlı belde ve ilçe belediye başkanlarının katılımlarıyla Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

2021 YILI BÜTÇESİ

DİKAB Sorumlusu Emrah Gülmez tarafından yapılan gündeme ilişkin sunumda 2021 yılı bütçesi, aidat borçları ve bertaraf bedelleri, Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi hakkında bilgilendirme ve atıkların sahaya yönlendirilmesi, sızıntı suyu iletim hattının yapılması, bertaraf sahasında muhtemel heyelan riskine karşı alınacak tedbirler ve sözleşmeli personel istihdamına yönelik maddeler görüşüldü.

AKTARMA İSTASYONU

Sunumun ardından değerlendirmede bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Entegre Katı Atık Tesisi hayata geçiyor. Toplanan çöpler artık enerjiye dönüşecek. Bunun yanı sıra Gölyaka sapağına bir aktarma istasyonu kurmak istiyoruz. Çalışmalar sürüyor. Tamamlandıktan sonra açılışını hep birlikte yapacağız. ” dedi.

TEMİZ ŞEHİR DÜZCE KAMPANYASI

Başkan Özlü, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“İl genelinde ‘Temiz Şehir Düzce’ kampanyası başlatalım. Tüm başkanlarımızda bu yönde çalışmalarını yapsınlar. İlimiz genelinde bir temizlik kültürü oluşturmamız lazım. Beyköy, Gölyaka ve Melen kenarına dökülen çöpler var. Onların da rehabilitasyonunu yakın zamanda başlatacağız.

Türkiye’ye örnek parmakla gösterilecek bir tesisi Düzce’mize ve bölgemize kazandırdık. Tesisi kurmakla büyük mesafe aldığımızı düşünüyorum. Belirlenen süre içerisinde tüm izinleri alabilen tek il biziz. Temiz Şehir Düzce kampanyamızı da tesisle eş zamanda başlatarak topyekün bu kültürü oluşturalım.”

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.

Yorumlar (3)
CAN 7 ay önce
DÜZCE HIC MODERN DEYIL SEHIR MERKEZINDE BINALAR DÖKÜLÜYO VE COK CIRKIN GÖRÜNTÜLER VAR ALT YAPI BERBART YAYA YOLARINA ARABALAR PART EDER COBAN KAVSAGI FELAKET ULASIMMI BERBART DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ARASI HALA ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜSLE YOLCULUK DÜZCEMI MODERN GEC
CAN 7 ay önce
DÜZCE MERKEZE BAKIN VE NUSRETDIN MH LESI INKILAP SK KAGA BAKIN BINALAR ESKI DÖKÜLÜYO ELETIRIK TELERI NEDEN YERIN ALTINA ALINMAZ HELE TIRAFO BERBARTMI BERBART ÖRÜMCEK AGASI OLMUS
Hasan 7 ay önce
Sayın Başkan,evsel atıkların hanelerde ayrıştırılmasını Düzce Belediyesi başlatsın.Tüm Türkiye’ye örnek olsun.Bu çok mu zor?
15°
kapalı