banner851

banner614

“DOĞAYA KARŞI SAYGILI OLMALIYIZ”

banner619

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Konferanslar Serisi’nin 45. sayısında Doç. Dr. Müberra Çelebi “Doğada Kamp ve Yaşam” başlıklı sunumunda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Konuşmasında bilginin önemine vurgu yapan Çelebi, doğaya çıkmadan önce uzman kişilerden bilgi alınması gerektiğini vurguladı.

banner846
Sağlık & Çevre 11.12.2019, 14:54 11.12.2019, 18:15
476
banner844

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Düzce Üniversitesi Ormancılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hayati Zengin, Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Akif Keten, Doç. Dr. Engin Eroğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi.
“Doğada Kamp ve Yaşam” başlıklı sunumunda bilginin önemine vurgu yapan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müberra Çelebi, doğaya çıkmadan önce uzman kişilerden bilgi alınması gerektiğini vurguladı. Doğanın iyileştirme özelliği olduğunu söyleyen Öğretim Üyesi, doğada gerçekleştirilen engellilere yönelik tedavinin %80 daha etkili olduğunu ifade etti.
Günümüzde çocukların doğadan uzak olarak büyütüldüğünü katılımcılarla paylaşan Doç. Dr. Çelebi, doğadan uzak kalmanın olumsuz sonuçlarından birisinin de teknoloji bağımlılığını getirdiğini katılımcılarla paylaştı. Doğaya karşı saygılı olunması gerektiğini önemle vurgulayan Müberra Çelebi, doğa yürüyüşlerinde uzmanlar tarafından belirlenen rotaların dışına çıkılmaması gerektiğini ve konaklama yerlerinin seçiminde güvenliğe dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.
Doğa sporlarında ya da gezilerinde kullanılacak malzemelerin önemine de değinen Öğretim Üyesi, kullanılan malzemelerin mevsime, iklime ve araziye uygun olması gerektiğini söyledi.
Program sonunda katılımcıların sorularına da yanıtlayan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müberra Çelebi’ye, yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Engin Eroğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
 

Yorumlar (1)
ilhan 2 yıl önce
akif hoca o fakültenin en değerlisidir.ayrıca kamp ile doğa katlimını tetikleyenler anlatılsa idi keşke.insan faktörü.offroad.çöpler.yaban hayatını koruma.sosyal içerikli dernek bilinci.millli eğitimle program ve huzur evleri.dawn sevndromlular ile proje yapsanız keşke
27°
açık