banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Düzce’de zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvuruların artmasının içme suyu kaynaklı olduğu konuşulmaya başlanmıştı. Hattın farklı noktalarından numune alan Düzce Belediyesi, içme suyunda sağlığa zarar verecek herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığını açıkladı.

banner619
Sağlık & Çevre 04.08.2021, 21:32 05.08.2021, 13:43
2600

Son dönemde zehirlenme belirtisiyle hastaneye başvuranların sayısının artmasının ardından sorunun içme suyundan kaynaklandığına yönelik iddialar ortaya atıldı.

Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi farklı noktalar numune alarak analiz edilmesi için laboratuvara gönderdi.

Yapılan incelemeler sonucu içme suyunda insan sağlığına zarar verecek herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığı açıklandı.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada, “Şehrimizde içme suyu kaynaklı zehirlenme vakaları oluştuğuna dair iddialar üzerine harekete geçen ekiplerimiz, fark noktalardan numuneler alınmış, yapılan incelemeler sonucunda içme suyunda insan sağlığına zarar verecek bir bulguya rastlanılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorumlar (4)
Düzce sever 2 ay önce
Çeşmeden su içiliyor muydu!!
Anne 2 ay önce
4 yaşında kızımı acile getirdim bize dok torun dediği korkma annesi salgın var çeşme suyu içti mi diye sordu su temiz ise neden soruyorlar o gece her gelene o soruldu
abuziddin 2 ay önce
akçaoca deniz suyu temiz düzce belediyesi içmesuyu temiz. bu millet sıcaktan bulaşıcı hastalık kaptı anlaşılan. tek akla bu geliyor. bu arada su numuneleri hangi gün alınmış. salgın oluştuktan sonra numune almaları ne kadar doğru sizce.
Okuyucu 2 ay önce
kesin doğrudur. susuz ağa mah halkı sular gidip geliyor çamur akıyor resmen