banner851

banner614

DÜZCE'DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Kalkınma ajanslarının bulunduğu bölgelerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çalışmalarını takip edecek temsilciler atandı. Düzce'nin de bulunduğu Doğu Marmara Bölgesi için de saha koordinatörü atandı. Amerikan Beyaz Kelebeği, fındık ağaçlarında küllenme ve Şap Hastalığı gibi geçmişte tarım ve hayvancılığı vuran bir çok sorun yaşayan ve bu sıkıntılardan uzun süre kurtulamayan Düzce'de çözümün daha hızlı ve etkin gelmesi açısından bakan temsilcisi olan saha koordinatörünün önemli fayda sağlaması bekleniyor.

banner619
Sağlık & Çevre 31.01.2018, 13:45 31.01.2018, 17:19
3811

Düzce için önemli gelişme
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, katıldığı bir toplantıda, kalkınma ajanslarının bulunduğu bölgelerde bakanlığın çalışmalarını takip edecek temsilciler atandığını açıkladı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın sorumlu olduğu illerden olan Düzce'yi de yakından ilgilendiren bu yeni uygulamada, saha koordanitörü, bir sorun oluştuğunda bakan temsilcisi olarak vali, belediye başkanı ve milletvekilleriyle görüşerek çözüm için çalışacak. Amaç; gıda, tarım ve hayvancılıkta şehirleri en üst seviyeye getirmek.

26 saha koordinatörü atandı
Yerelde ve bölgedeki işlerin daha hızlı yürütülebilmesi için kendisine bağlı çalışan 26 saha koordinatörü atadığı bilgisini veren Bakan Fakıbaba, şunları kaydetti: "26 çok değerli arkadaşımızı saha koordinatörü olarak atadık. Koordinatör tabiri çok hoşuma gitmiyor ama bir ağabey, hoca, bakanın direkt temsilcisi. Problem olduğunda çözen, valimize, büyükşehir belediye başkanımıza giden, milletvekilleriyle irtibat kuran böyle mükemmel bir yapı haline dönüşmesi gerektiğine inanıyorum. Diğer partilerle iş birliği yapabilen, onlarla konuşan. Önemli olan nedir? Önemli olan bütün halkımızın gerçekten gıda, tarım ve hayvancılıkta şehirlerimizi en üst seviyeye getirmektir. Yerelde artık tamamen sizin eliniz ve avucunuzda olan, valinin imzasından geçtikten sonra evraklarını acilen Ankara'ya gönderebilen, bir bakanın temsilcisi olarak, arkadaşınız, hocanız olarak görebilirsiniz."

Fakıbaba, ayrıca atanan 26 saha koordinatörünün tecrübeli ve bu işe yıllarını vermiş kişilerden seçildiğine işaret etti.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (7)
çırak 4 yıl önce
hanki yakın akrabalar yada torpildiler işe başladı yakında kokusu cıkar
Vatandaş 4 yıl önce
Baki çelik eti sırplardan değil ordaki hayvancılıkla uğraşan boşnak müslüman köylerindeki kardeşlerimizden alıyoruz tabii sizin gözünüzü tayyip düşmanlığı kör ettiği için görmemeniz normal
çiftçi 4 yıl önce
26 tane yakın arkadaş olmasın
Yandaşa iş sahası 4 yıl önce
Yandaşları tutabilmek için, parasını bizim ödeyeceğimiz yeni işsahalrı lazım. Belediye şirketlerindeki Akp'liler, eğitimine bakılmadan bakan danışmanı yapılan akp' liler gibi.
inşallah iyi olur 4 yıl önce
bu sene hastalığın yayılmasına göre ilgilenip ilgilenmediğini göreceğiz bakalım
Baki Çelik 4 yıl önce
Her sey göz boyamaktan ibaret.Bir tırtıl isini iki senedir halledemediler Ayrica memlekette akp ne tarimi birakti ne hayvancilgi.sırplardan et alan ulje olmusiz yazik be
Dogrucu 4 yıl önce
Peki fındığa para ettirmeyenleri kime şikayet edeceğiz.onada bir cozumunuz varmi