banner851

banner955

DÜZCE KAÇINILMAZ SONU YAŞIYOR

Koronavirüsle zor sınavı devam eden Düzce’deki durağan gidişat yerini yine yükselişe bıraktı. Her 100 bin kişide görülen haftalık vaka sayılarına göre; bir önceki haftaya kıyasla 9 puanlık artış gözlenen kentte, günlük yeni hasta sayısı 228’e çıktı.

Sağlık & Çevre 21.11.2021, 16:00
3376
DÜZCE KAÇINILMAZ SONU YAŞIYOR

1 Temmuz’da başlayan normalleşmenin rehavetiyle mücadeleyi erken bırakan illerden olan Düzce, iyi haberlere hasret kaldı. Aylardır günlük vaka sayısı iki basamaklı sayılara gerilemeyen kentte, kuralsızlık, aşısızlık ve yetersiz tedbirlerin faturası yeniden ağırlaşıyor. Toplumdaki boşvermişliğe kural uygulayıcıların denetim kemerlerini esnetmesi de eklenince Düzce, kaçınılmaz sonu yaşıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı illere göre haftalık her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarına bakıldığında Düzce’nin haftayı artışla kapattığı görülüyor.

Hafif düşüş eğiliminden sonra haftalardır adeta yaprak kıpırdamayan bir vaziyette 370-380 aralığına demir atan Düzce, her 100 bin kişide görülen haftalık vaka sayısını geride kalan hafta 404’e yükseltti. Bir önceki hafta ile karşılaştırıldığında 9 puanlık artışla haritadaki yerini alan Düzce’de sadece bir haftada toplam bin 596 yeni vaka tespit edildi. Günlük tespit edilen vaka sayısı ise 228 olarak kayıtlara geçti.,

Öte yandan Düzce’de şu günlerde mücadele sadece aşılama çalışmaları ile sınırlı kalıyor. Düzce Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kalabalığın hakim olduğu şehrin muhtelif yerlerinde verilen aşı hizmet devam ediyor. Belli gruplara 4. aşının dahi yapıldığı şu günlerde ikinci aşısını olmaya yanaşmayan binlerce Düzceli olduğu bilinirken, salgının yeniden hareketlendiği bu süreçte korku ve tedirginliği yine kurallara uyanlar yaşıyor.

Yorumlar (6)
Ertan demir 1 yıl önce
Asisizlar asi olanlarla aynı yerlere alınmasın bazı günler sokağa çıkamasin asisizlarin hastane tedavii masraflarını devlet karsilamasin bulundukları mahalle muhtarlarına her hafta test sonucu getirsinler ama paralı test.
ne saçmalık 1 yıl önce
covid in aşılama ile bu kadar arttığının farkında değil misiniz gerçekten? yurtdışında insanlar bunun protestolarını yapıyor, her zamanki gibi geri kalıyoruz işte. bakın ilaçlar bile kaldırılıyor, artık doğal bağışıklık süreci başlamalı
aşısız 1 yıl önce
sigara içenler ve alkollü trafik kazası yapanlar kendi masraflarını ve karşı tarafın masraflarını kendileri karşılayacaksa ben kabulüm. Var mısınız?
Asabi 1 yıl önce
Maalesef Düzce kadar rahat başka bir yer yok..Corona kimsenin umurunda değil..Maske mesafe zaten yok..Denetim hiç yok...Aşı yaptıran da yok..Hastanelerde covid hastası dolu.. Lütfen yetkililer bu işe bir el atsın.Allahaşkına Lütfen..
abartmayın 1 yıl önce
salın milleti ya. aşısını olan olsun, olmayan olmasın. böyle korkutmayla bir yere varamazsınız.
can 1 yıl önce
TÜRKIYEDEKI ÖNLEM ALMANYADA YOK ALMANYADA AVM YE MASKE TAK GIR ASI OLDUNMU SPORAN YOK KAPIDA KOTROL HIS YOK BAKKALDA AYNI OTÖBÜSE BIN MASKE TAK BIN OKADAR
Yeni Sayımız