banner851

banner955

“DÜZCE ÖLÇEĞİNDE BAŞKA BİR İL YOK”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tüm dünyayı saran koronavirüsün ülkemizde de görülmeye başladığı ilk günlerde oluşturduğu kriz masasında alınan kararlar ile Düzce’de salgınla mücadeleyi farklı boyutlara taşıdı. Belediye eliyle yapılan hizmetlerin en önemlisi ise 1 milyon adet üretime ulaşılması ile maske yapımı oldu.

Sağlık & Çevre 15.07.2020, 11:01 17.07.2020, 01:47
747
“DÜZCE ÖLÇEĞİNDE BAŞKA BİR İL YOK”
banner1032

Türkiye  genelinde sıkı önlemlerin alındığı ve geçtiğimiz 4 ay içinde ciddi bir sınav verdiğimiz Koronavirüs’le mücadelede Anadolu’nun adından söz ettiren ili Düzce oldu. Salgının ilk günlerinden itibaren Düzce Belediyesi’nin tedbirler konusunda elini taşın altına koyması ile birlikte Başkan Dr. Faruk Özlü’nün bizzat başkanlık ettiği kriz masasında alınan önlemler, birçok büyükşehir ile birlikte çevresindeki illere de mücadele konusunda örnek oldu.

Sosyal yaşamın kısıtlanmaması ve vatandaşların sağlığının korunması konusunda 14 kuralın uygulanması, hijyen tedbirlerinin denetimi yapılmasının yanı sıra süreç içinde vatandaşların maske kullanımını sağlamak ve “her eve maske ulaştırılması” konusundaki kararlılığını ortaya koyan Başkan Özlü; belediye imkanları ile kurulan atölyelerde hiç masraf yapmadan maske üretimine başladı.

“Hedefimiz 1 milyon maske dedik ve bunu gerçekleştirdik”

Düzce Belediyesi’nin öz kaynakları ile başlatılan maske üretim seferberliğinde 3 ay gibi kısa bir sürede Düzce’nin toplam nüfusunun 2,5 katı sayıda maske üretmeyi başaran Başkan Özlü; yaptığı yazılı açıklamada, “Kendi imkanlarımızla, hammadde ve gerekli ekipman konusunda hiçbir zorluk yaşamadan bize destek veren iş adamları ile birlikte bu çalışmayı gerçekleştirdik. Bu süreçte özveri ile çalışan belediye personelimiz, dikimden paketlemeye ve dağıtıma kadar sorumluluklarını başarı ile yerine getirdi. Her birini kutluyor, teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle 1 Milyon maske ürettik, bu maskelerin 950 bin tanesini de vatandaşımıza ulaştırdık. Birlikte başaracağız dedik, artık çok az kaldı. Fiziki mesafeye, hijyene ve maske kullanımına dikkat ederek bu musibeti bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum. Zaten hedefimize ulaştık diye maske üretimimizde herhangi bir yavaşlama olmayacak. Süreç tamamlanana kadar maske atölyemiz tam kapasite ile çalışmaya, maske üretmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“İmkanlarımız sayesinde örnek gösterildik”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde vaka sayılarının illerdeki durumuna ilişkin yaptığı açıklamaya atıfta bulunan Başkan Özlü, Düzce’nin virüsle mücadele konusunda başarılı bir sınav verdiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Sağlık Bakanımızın açıklaması bizleri mutlu etti, başarımızı aslında orada gördük. Bu başarı ürettiğimiz maskeleri kritik noktalara ulaştırmamız, vatandaşları tedbirleri uygulama konusunda desteklememiz sayesinde oldu. Düzce tüm Türkiye genelinde vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sergiledi. Yine maskenin yanı sıra şehrimizin önemli noktalarına dezenfektan yerleştirmemizin de payı vardır. Hemşehrilerimizi bulaş riskinden uzak tutmak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam ediyoruz.”  

Yorumlar (9)
vatandaş rıza 2 yıl önce
Belediye maske ile değil, alt yapı ve belediyecilik hizmetleri ile kendi ölçeğindeki illeri geçsin de görelim.Belediye asli işlerine baksın.
Osman 2 yıl önce
Niye biz görmüyoz bu maskaleri kime veriyonuz
vatandas 2 yıl önce
maske dağıtımı nerede başkanım 1 milyondan 1 tanesi nasip olmadı
Kılıç 2 yıl önce
Baya bi iş he Düzceye nezaman iş yaoılacak yıktıgınız yerler boşmu kalacak yık kalsın sonuç boş vah güzel Düzce me
Düzceli.. 2 yıl önce
evlerimiz maskeden geçilmiyo
Düzceli 2 yıl önce
Bir milyona ulaştınızda başınız göyemi erdi.14. Bölgede daha hizmetiniz yok.
Boş işler 2 yıl önce
1 liralık maskeye herkes ulaşabilir.Belediye bu boş işleri bıraksın da asli görevlerini yapsın.Yollar berbat, otobüsler leş, deprem kalıntıları hala duruyor, şehir köpek kaynıyor.Neymiş 1 milyon maske dikmişler.
Admin 2 yıl önce
Neden muhtarlar dagitmiyor evlere darıcı mahallesi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık