banner851

banner614

DÜZCE’DE SİNOVAC AŞISI BEKLEYENLERE MÜJDE…

banner619

Koronavirüsle mücadelede aşı seferberliği hız kesmeden devam ederken Düzce’de her gün rekor üstüne rekor kırılıyor. Yeni yaş ve meslek grupları ile SGK kaydı olan tüm işçi ve memurların dahil edilmesiyle vatandaşlar aşılarını olmak için sağlık kuruluşlarına akın ederken Düzce’de son 24 saatte 10 bin 100 doz aşı uygulaması yapıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 18.06.2021, 12:55 19.06.2021, 16:55
1096
banner844

Son 15 aydır hayatı kâbusu çeviren yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede aşı seferberliğinde hız kazanılmasıyla mutlu son yaklaşıyor. Haziran ayı sonuna kadar 20 yaş üstü her vatandaşın aşıyla buluşmasının sağlanması için tedarik edilen partilerle takvimi günbegün güncellenirken seferberlik, yaş sınırlaması olmaksızın SGK kaydı olan işçi ve memurlarla 35 yaş üzerinde devam ediyor.

‘Türkiye’nin aşı konusunda sıkıntısı kalmamıştır’ sözleriyle konuyla ilgili net konuşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yönetiminde tüm yurtta aşı seferberliği kız kesmeden devam ederken Türkiye’de yeni en yüksek gün sonu sayısına ulaşıldı. Ülke genelinde 1 milyon 582 bin doz aşı uygulaması gerçekleştirilirken Türkiye, nüfusa göre en hızlı aşılamanın gerçekleştiği ülke oldu. Bakan Koca, ‘Kapasitemizi henüz görmediniz’ derken artışın devam edeceğinin sinyallerini de verdi.

Düzce’de de tüm aile sağlığı merkezlerinin aşıya uygun hale getirilmesi, fabrikalar için mobil aşı timlerinin oluşturulması ve ‘aynı gün randevu, aynı gün aşı’ uygulamasıyla aşılamada son 3 günde her gün yeni bir rekor kırılırken son 24 saatte ilk kez 10 bin bandı geçildi.

BİR GÜNDE 10 BİN 100 DOZ

Daha önce günlük 800’ün altını dahi gören aşılamada katlanarak artan aşılama seferberliğinde Düzce’de bir günde toplamda 10 bin 100 doz aşı vatandaşlara uygulandı.

HER 10 KİŞİDEN 3'Ü AŞILANDI

5 ayın geride kaldığı aşı seferberliğinde Düzce’de 118 bin 245 vatandaş aşılandı. Bunlardan 71 bin 78’ine ikinci doz uygulaması da yapılarak aşılama süreçleri tamamlandı. Kentte toplam uygulanan aşı dozu sayısı 189 bin 334’e ulaştı. Son yapılanlarla birlikte Düzce’de her 10 kişiden 3’ü aşılanmış oldu.

SİNOVAC’TA RANDEVU AÇILDI

Düzce’de bir süredir vatandaşlara yalnızca BioNTech aşısı için randevu verilebilirken uzun süredir sayının az olması nedeniyle sınırlı sayıda uygulaması gerçekleştirilen Sinovac aşısında da kısmi olarak stoklar güncellendi. Bu gelişmenin ardından Sinovac aşısı olmak isteyen vatandaşlara da kısıtlı sayıda randevu açılmış oldu.

Düzce’de artık salgının pik yaptığı dönemlerde vatandaşların yeni tip koronavirüs şüphesiyle beklediği test kuyruklarının yerini, salgınla mücadele en etkili silah olan aşı için oluşan kuyruklar aldı.

Yorumlar (1)
RR. .... 1 ay önce
EVET TORPLİLER VE O SENDIKANINELEMANLARI MASA BASINDA OTURDU HEP VE DIGERLERI CALIŞTI.RAMA OLSUN