banner851

banner955

DÜZCELİLER’İN TALEBİ KARŞILIĞINI BULDU

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binası’nda kente kazandırılacak olan kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakımıyla ilgili detayları Öncü Haber’e anlattı. Düzceliler’in sağlıkta ilk sırada gelen taleplere cevap verecek olan bölümlerle ilgili proje sürecinin başladığını belirten Dr. Yılmaz, “Proje ve tadilat çalışmalarının ardından 6-8 ay içinde buralara hasta kabulüne başlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Sağlık & Çevre 26.03.2022, 18:20 26.03.2022, 18:37
3445
DÜZCELİLER’İN TALEBİ KARŞILIĞINI BULDU

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde olmasına karşılık beceriksizlik nedeniyle bir poliklinik gibi hizmet veren sözde ‘Çocuk Acili’nde çözüm devletten geldi.  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binası’nda fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, kadın doğum, çocuk acil ile çocuk yoğun bakım hastalarına da hizmet verileceğini ve Sağlık Bakanlığı’ndan ön izinin geldiğini duyurdu.

İl Sağlık Müdürü Yılmaz, detayları Öncü’ye anlattı

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, çocuğu hastalanan Düzceliler’i acil için il dışına gitmekten kurtaracak olan ve kadın doğum ile çocuk hastalıklarının tedavisinde de sınıf atlatacak gelişmenin detaylarını Öncü Haber’e anlattı.

Dr. Yılmaz, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir ve emeği geçen herkese Düzceli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Şu anda ön izin geldi. Kadın doğum ve çocuk servislerini Muncurlu’ya taşıyoruz. Burada eski yoğun bakımların olduğu yere yeni doğan ve çocuk yoğun bakımları yapacağız. Kadın doğum ve çocuk servislerini taşıdığımız için hastaları karşılamak için Çocuk Acil Servisi ile doğum hastalarını karşılayacak alan oluşturacağız.” dedi.

‘Proje çalışması başladı, hedef 6-8 ayda bitirilmesi’

İznin gelmesiyle birlikte hızlıca proje çalışmasına başlandığını kaydeden Yılmaz, “Arkadaşlar bugün itibariyle proje çalışmasına başladı. Bu çalışmanın ardından ödenek kısmına geçilecek. Bunun da nihayetine ermesiyle tadilat çalışmalarını başlatacağız. Oluşturacak yeni alanlar da standarda uygun hale getirilecek. Tıbbi cihaz eksikliklerinin de tamamlanmasıyla faaliyete geçecek. Tam net olmamakla birlikte 6-8 ay içerisinde bu süreci bitirerek hasta kabulüne başlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.  

‘Bunun için 6 aydır çalışıyorduk’

Konuya ilişkin yaklaşık 6 aydır bir çalışma yürütüldüğünü belirten Dr. Yılmaz, “Uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan bir konuydu. Sayın Keşir de konuyu çok yakın takip etti. 6 aydan uzun süredir bu konuyla ilgili çalışıyorduk. En son 25 Şubat’taki Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürümüz Doç. Dr. Avni Uygar Seyhan ve bakanlığımızdan gelen üst düzey yetkilileri ile Düzce Sağlık Değerlendirme Toplantısı’nda bu konuyu konuştuk. Sonrasındaki temaslarla birlikte de süreç başladı. Düzce’mize ve Düzceli hemşerilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

‘Ana binanın da erişkin yoğun bakım kapasitesi artacak’

Öte yandan çocuk ve kadın doğum servislerinin taşınmasıyla devlet hastanesinin ana binasına da ek yetişkin yoğun bakım ünitesi kazandırılacağını ve bu konuda oluşabilecek ihtiyaca da cevap verileceğini kaydeden Yılmaz, “İlimizin büyümesi ve göç almasıyla ana binamızda yoğun bakım ihtiyacına da cevap vereceğiz. Kadın doğum ve çocuk servisinden boşalan alanda da ek bir yoğun bakım ünitesini Düzce Atatürk devlet Hastanesi’ne yapacağız. Taşıma işlemlerinin tamamlanmasının ardından yetişkin yoğun bakım için de çalışmalara başlayacağız.” dedi.

‘Fizik tedavi faaliyetlerini desteklemeyi sürdüreceğiz’

Muncurlu’daki ek hizmet binasında kısa süre önce hidroterapi havuzları kazandırılan ve günden güne gelişimini sürdüren fizik tedavi hizmetlerinin de desteklenmeye devam edeceğinin altını çizen Yılmaz, “Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini de hem faaliyet hem de cihaz anlamında desteklemeye de devam edeceğiz. O anlamda da şu anda cihaz alım süreci devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (8)
halk 7 ay önce
torpil torpil..Liyakat yok devlet hastanesinde.kimin ağası dayısı varsa masa başında.Acilde 3 uzman nöbette sirkülasyon yok.Devlete yük.bide para yetmiyor diyorlar..20 milyar aylığa geliyor aldığınız para.
memur 7 ay önce
ilkbaşta olması gereken oydu.Havuz yapmışsınız ama altından elektrik tesisiatı geçiyomuş.Poliklinik salonu ucube olmuş.Bu kadarda izin verilmezki sıla gurubuna.hastaneyi mahvetmiş heryere yayılmış..Başhekimliği ayırsınlar bence..
Halk.. 7 ay önce
Fizik tedavi ucube gibi yapmis poliklinik hasta bekleme alanlarini..Neyine ne yapacaksiniz..Bu kadarda vurdumduymaz olunmaz.Bâştan neden yapmadiniz acaba.Akıl akıl gel.peşime takil.Ne anlar siyasi hst.işlerinden.Bilenlerde sesini cıkartmamiş..yazik onca masrafa.Fizik orayi ucube haline getirene kadar kimse dur dememis.. havuzun altintan elektrik tesisati geciyomuş öyle duyduk illa birimi çarpilsin ..Hayret ki ne hayret..teknik servisinizdemi bilmiyodu..
HABERCİLİK!! 7 ay önce
Habercilikte tarafsızlık ilkesini gözden kaçırıyorsunuz. Artık haberlerinizde uslubunuz çok sert birini çok överken diğerine argo tabir ile “giydiriyorsunuz”. Bir okuyucu olarak hoşnut olmadığımı dile getirmek isterim. Dikkate almayacaksınız tabi ki ama vatandaş olarak biz yandaş değil olup biteni düzgün haber yapan kurumlar istiyoruz (kendi adıma en azından).
Eski Düzceli 7 ay önce
Ülkeyi beton a gömdünüz değince bazıları kızıyor. Bu hastane yıllar önce yapıldı fakat bir türlü istenilen hizmeti veremedi neden doğru yönetilmedi organize olunamadı kadro yetmedi kısaca işletilemedi iflas etti koca hastane yıllarca amacından uzak hizmet vermeye çalıştı. Ülke de aynı bu durumda heryer beton ama insanlar aç hayat pahallı herkes borçlu Ak ampülün tek doğru söylediği hayaldi gerçek oldu. Allahın sopası yok .
Aa 7 ay önce
Üniversite yönetimi anladıkki basretsiz ve beceriksiz. Öyle ki orman işletme yasaya aykırı bilirkişi raporu hazırlar; hastane, personel daire başkanına iftira atar, kameralarla ispat edildiği halde gereğini yönetim ısrarla yapmaz…
Hadi bunlar yanlışsa doğrusunu açıklasınlar!
Vatandaş 7 ay önce
Vatandaş oraya nasıl gidecek arabamız yok cocuk hastalandı nasıl getircem ambulans mi cagircam insanlarida düşünün imkanlarını yok olanı bir iş yapiyorsunuz ama saçma Sayın yetkililer vatandaşı düşünün hizmet değil eziyet muncurluya gitmek
DÜZCELİ 7 ay önce
MERKEZE YENİ HASTANE YAPIYORSUNUZ HASTANE YANINDA BOŞ ALANDA VARKEN MİLLETE EZİYET OLSUN DİYEMİ BİR POLİKLİNİK MUNCURLU BİRİ KONUTLAR YAZIKLAR OLSUN SECİM YAKLAŞMIŞ COÇUK POLİKLİNİĞİ ACIYORSUNUZ
27
parçalı bulutlu