banner851

banner955

‘DÜZCE’NİN SAĞLIK İHTİYACINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM’

Düzceliler’e müjde! AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in bakanlık nezdinde yaptığı görüşmeler sonuç verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin içinde ameliyathaneleri ve yataklı servisi olan tam donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürülmesi için süreç resmen başladı. Düzceliler’i diş tedavisi için çevre illere gitmekten kurtaracak olan hastaneyle ilgili müjdeyi Öncü TV aracılığıyla veren Ayşe Keşir, “Ameliyathaneler ve yataklı servis yapılacak. En geç 9 aya, yaz gibi hizmet vermeye başlar. O arada doktor talep edeceğiz.” dedi.

Sağlık & Çevre 01.11.2021, 15:56
2448
‘DÜZCE’NİN SAĞLIK İHTİYACINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM’

Düzceliler’in özellikle cerrahi müdahale gerektiren diş tedavisi için Bolu ve çevre illere gitmek zorunda kalmasının önüne geçiliyor. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle bulunduğu temaslar sonuca ulaştı.

Bakan Koca imzayı attı

Düzce’nin sağlık ihtiyacına kayıtsız kalmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzası ve talimatıyla Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin tam donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürülmesi için onay çıktı. Bu kararın ardından Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin cerrahi müdahale dâhil her türlü diş tedavisinin yapılabileceği ameliyathaneleri ve yataklı servisi olan bir hastaneye dönüştürülmesi için süreç resmen başladı.

Keşir müjdeyi Öncü TV aracılığıyla verdi

Düzceli’nin Düzce’de tedavi olabilmesi için büyük bir adım olan bu gelişmenin mimarı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, müjdeyi Öncü TV aracılığıyla paylaştı. Keşir, hastanenin 2022 yaz ayında Düzceliler’e tam kapasite hizmet verebilir hale geleceğini ve bu süreçte eksik olan doktor kadrolarının tamamlanması için de temaslarını sürdüreceğini kaydetti.

‘Yazılı onay geldi, tadilat proje hazırlığı başladı’

Öncü TV’ye özel açıklamalarda bulunan Vekil Keşir, “Çok uğraştık. Sağ olsun Fahrettin Koca Bakanımız da kırmadı bizi. Yazılı onayımız geldi. Yani hastanemiz artık Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak onaylandı. Ama doktor gelebilmesi için bir tadilata ihtiyacı var. Ameliyathanelerin yapılması gerekiyor. Şimdi arkadaşlar bir tadilat projesi çalışıyor. Onaylandıktan sonra hemen ufak bir tadilat inşaatı olacak. Ameliyathaneler ve yataklı servis yapılacak. En geç 9 aya, yaz gibi hizmet vermeye başlar. O arada doktor talep edeceğiz.” dedi.

‘Merkez hastaneye dönüştürülecek’

Mevcut merkezin binasının yeni olduğunu ve gerekli tüm düzenlemeler için düğmeye basıldığını kaydeden Keşir, “Olduğu yerde tadilat yaparak hastaneye dönüştüreceğiz. Binamız yeni çünkü. Kapasite arttırımına müsait bir bina. Vakit de kaybetmek istemiyoruz. Çene cerrahisi gibi durumlarda hemşehrilerimiz il dışına gitmek zorunda kalmasın diye ilimizde hizmet verelim istiyoruz. Çok uğraştık. Zor alınabilecek bir şey. Ben sizin aracılığınızla Sağlık Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Çok desteklediler.” diyerek hastanenin Düzce’ye ve Düzceliler’e hayırlı olmasını diledi.

‘Düzce’nin sağlık ihtiyacını yakından takip ediyorum’

Düzce’nin sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını yakından takip ederek çözüme kavuşturmak için çalıştığının altını çizen Keşir, “Sağlığı birebir takip ediyorum. Sağlık benim çok önemsediğim bir konu. İhtiyaçları arkadaşlar yazıyor. Biz onları birebir takip ediyoruz. Talep ettiğimiz branş bir taneyse bizden daha kalabalık ve sorunlu bir ile veriyorlar. Biz takip edince büyük oranda ihtiyacımız olan branşları alıyoruz. Onun için ben tek tek Merkez’de, Akçakoca’da ve diğer ilçelerde neye ihtiyaç olduğunu takip ediyorum. Doktorların gelmesi o branşla ilgili o dönem verilen mezun sayısına da bağlı. Onları tek tek takip ediyoruz. Bakanımız da sağ olsun, Düzce’yle ilgileniyor. Biz de olmayacak bir şey değil ihtiyacımız olanı istiyoruz.” diyerek Düzceli’nin sağlığı için bundan sonra da adımlar atmaya devam edeceğini söyledi.

‘Üniversite özerk bir yapı’

Son dönemde şikâyetlerin odağında olan ve son olarak Çocuk Acil Servisi’nin bir poliklinik gibi 09.00-17.00 saatlerinde hizmet vermesi nedeniyle anne babaları çaresiz bırakan Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bakanlığa devriyle ilgili de konuştu. Keşir, “Üniversite hastanesi özerk bir yapı. Biz üniversitenin onayı olmadan bakanlıkla birleştiriyoruz diyemeyiz. Üniversitenin kendi içinde alması gereken bazı kararlar var. Ama orayla ilgili de bize bir konu gelirse takip etmeye çalışıyoruz. Rektör Hocamız da gayret etmeye çalışıyor. Farkındayım. Önemli olan Düzce’ye birlikte hizmet etmek.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (13)
soner kafkas. 1 yıl önce
Allah razı olsun.Gayretlerini artırsın.düzce için güzel bir adım.
YAVUZ0881 1 yıl önce
Ayşe kesir bırak dağınık kalsın sen bir şey yapma olduğu yerden kıpırdama
Şampiyon 1 yıl önce
Artık müjde kabul etmiyor bünyem….
MIGHTY 1 yıl önce
Seçim mi yakın anlamadım ki?
Düzceli 1 yıl önce
Doktor talep etseniz ne olacak bu Düzceliler doktor kaçırıyor komşu Bolu’da maşAllah her bölüm doktoru Gani Gani Sakarya aynı şekilde. Düzce’de doktor yok
Hayri 1 yıl önce
Allah Razı olsun. Allah aşkına birde trafik sorunlarını çözmek için mücadele etseniz. Olimpiyat ve türk seven kavşaklarına yoncalı kavşak istiyoruz.
Öztürk kavşağı 1 yıl önce
Öztürk kavşağı o dediğinden değil
Neresi 1 yıl önce
Türkseven kavşağı neresi ?
Tarcan 1 yıl önce
Ağız diş sağlığı merkezleri Türkiye genelinde pandemi dönemi boyunca acili hariç kapalı kaldı. Diş sağlığımız için artık açılsınlar
Maalesef 1 yıl önce
O kadar çok kavramın ve kelimenin içini boşalttınız ki; diyalog, cemaat, yerli milli, beka, hoşgörü … Müjde de bunlardan birisi ve bir sevinç, bir heyecan oluşturmuyor sizden duyulunca. Maalesef.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız