banner851

banner614

EVDE BAKIM HİZMETLERİNDEN VATANDAŞ MEMNUN

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Evde Bakım Hizmeti alan Alzheimer hastalarına ziyaretler gerçekleştirerek hem hastaları hem de yakınlarını sevindirdi. Müdürlüğün evde bakım hizmetinden yararlanan hasta ve yakınları, Düzce Belediyesinin hizmetinden memnun olduklarını her fırsatta dile getirdi.

banner619
Sağlık & Çevre 22.09.2021, 11:15 22.09.2021, 18:22
2004

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışmalarını aralıksız sürdüren “Evde Bakım Hizmetleri” ekibi, durumu hastanelere gitmeye elverişli olmayan vatandaşların, evde bakım ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayarak, yanlarında olmaya devam ediyor. Aylık periyotlar halinde kişisel bakımları ve evlerinin temizliğine kadar birçok faaliyeti gerçekleştiren belediye, hasta yakınlarına destek vermek için de ziyaretler gerçekleştiriyor.

Müdürlük ekipleri son olarak Alzheimer Günü dolayısıyla il genelinde belediyeden hizmet alan Alzheimer hastalarına ziyaretler gerçekleştirdi. Uzman ekipler ziyaretlerinde psikoterapi ve hasta bakım tekniklerini de anlattı. Hastaların yemek ve ilaçlarını nasıl alacaklarına kadar detaylı bilgiler veren ekipler, hasta yakınlarının her zaman yanında olduklarını da dile getirdi.

HASTA YAKINLARINA BAKIM TEKNİKLERİ ANLATILIYOR

Müdürlük Sağlık Personeli Beytullah Efiloğlu, “Yatağa bağımlı hastaların yakınlarına daha profesyonel bakım yapmaları için eğitim sağlıyoruz. Hasta ve yara bakımı, düşme riskini önleyici bilgiler veriyoruz. Hastalarımız ve yakınları da bu ziyaretlerinden çok memnun ”diye konuştu.

HASTA YAKINLARINA PSİKOLOJİK DESTEK

Evde Bakım Hizmetleri kapsamında hasta ve yaşlılar için temizlik hizmetleri verilirken hasta yakınları da unutulmuyor. Belediye Sosyal çalışmacı Özge Mert ise hasta yakınlarının dertlerini dinleyerek onlara yol gösteriyor. Mert, “Öz bakımı veren kişilere psiko-sosyal destek veriyoruz. Çünkü hastalara bakanlar kendileriyle ilgilenemiyor. Öz bakım yapan kişilerin ev içinde olmasından dolayısıyla ve destek göremedikleri için psikososyal desteğe ihtiyacı duyuyor. Biz de bu eksikliği gideriyoruz” dedi.

HASTA YAKINLARINDAN TEŞEKKÜR

6 senedir Zülfi Bilgin’e bakan Şükran Yılmaz, “Her zaman aradığımızda geliyorlar. Evde bakım ve hastamızı hastaneye götürürken de yardımcı oluyorlar. Bu hizmetten çok memnunuz ve belediyemize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Diğer bir hasta yakını Havva Saydam ise belediyenin hizmetinden çok memnun olduğunu ifade ederek, “Ayda bir evimizi temizliyorlar. Allah razı olsun” dedi.

Yorumlar (2)
Anne 4 hafta önce
Evde bakım hizmetlerinde çalışan personele gönülden teşekkür ediyorum, rahmetli babam 4 yıl yatalaktı,ne zaman ihtiyaç duysak ilgilenildi,rabbim onlarında işlerini kolaylaştırsın inşAllah
FİKRET 4 hafta önce
NE GÜZEL HABER.DARICI MAHALLESİNDEKİ HASTAMIZ İÇİN DÜZCE BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURMUŞTUK.TEMİZLİK VE YEMEK İÇİN.HİÇBİR İLGİ GÖRMEDİK.MAALESEF....