banner851

banner614

GECE GÜNDÜZ MESAİYLE TRAFİĞE AÇILDI

Düzce Belediyesi tarafından şehrin en önemli kavşaklarından biri olan Kervan Kavşağı tüm birimlerin etkili ve planlı çalışması sonucunda 8 gün içinde tamamlanarak trafiğe açıldı. Kavşaktaki akıllı sinyalizasyon sistemi için test aşamasına geçildi.

banner619
Sağlık & Çevre 05.08.2021, 13:59 05.08.2021, 16:06
8598

Düzce’de trafiğin çileye dönüştüğü Kervan Kavşağı’nda gecikmeli başlayan iyileştirme projesi 8 günlük gece gündüz mesai ile tamamlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kervan Kavşağı İyileştirme Projesini kısa sürede tamamlanacağı sözünü yerine getirdi.

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan projede tüm alt yapı çalışmaları sonlandırılırken elektrik, telekom ve su kanal çalışmaları da tamamlanarak Kervan Kavşağı’nın son görünümü kazandırıldı.

TRAFİĞE AÇILDI

Sinyalizasyon ve yeni yolların yapılmasının ardından asfaltlama çalışmalarına başladı.

Akşam saatlerinde başlayan asfaltlama işlemleri gece mesaisinin ardından sabah 07.00’de tamamlandı. Bin 200 ton asfalt döken ekipler, kavşak etrafında 2 bin 500 metrekare bordur ve parke taşı kullandı.

REFÜJLERE ÇİÇEK EKİLECEK ASFALTA İŞARETLER YAPILACAK

Kervan Kavşağı alt yapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından refüjlerde çimleme ve çiçek ekimi çalışmaları Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Ayrıca Destek Hizmetleri Müdürlüğü de trafik işaretlerini geçtiğimiz günlerde yaptıktan sonra artık yatay işaretleme ile hem yayaları hem de sürücüleri uyarıcı sistemleri yerleştirecek. Öte yandan Destek Hizmetleri Müdürlüğü, refüjlere dekoratif ferforje koyarak yaya güvenliğini sağlamış olacak.

AKILLI SİNYALİZASYON TESTE BAŞLADI

8 gün içinde bitirilerek trafiğe açılan Kervan Kavşağında son olarak akıllı sinyalizasyon sistemi test aşamasına gelindi. Kurulan kamera sistemi ile 15 gün boyunca trafik akışı ölçülecek.

Ortalama geçiş ve pik saatleri belirlenerek sistem kendini ona göre ayarlayacak. Böylelikle 15 gün sonra yapılan ölçümlerin analizlerine göre sinyalizasyon tam anlamıyla çalışmaya başlamış olacak.

banner844
Yorumlar (13)
Düzceli 2 ay önce
Ticaret lisesinin orda oturuyorum. Dün yeni yolu ilk defa kullandım. Araçımla merkezden kalıcı konutlar tarafına gidecektim karşıya geçebilmek için garaja kadar gidip tekrar dönmek zorunda kaldım. Şaşırdım. Kızdım. Diğer taraflara yön vermişsinde . Merkezden fevzi çakmak ve kalıcı konutlar tarafına yön vermemişsin çok saçma bir düşünce olmuş. Çoğun kişidi de bu yollu kullanıyordu. Hani yakıt tasarufu nerde kaldı şimdi. Bu kervan kavşağını bir türlü düzgün yapamadılar yazık vAllahi yazık. Nasıl bir mantık anlamadım.
halk 2 ay önce
kardeş,im dün küfrede küfrede zor geçtim..ne bu yaa..Allahım bizim günahımız sizin gibi yeteniksizleri başa getirmek..ne arapsacı olmuz..gecemiyosun konutlara..kuyruk taaa küçüksuya dönen dola kadar..ışıklar ha bıre yeşil yanıyı kırmızı yanıyo biz geçemiyoruz..Allah bizi sizle sınıyo..
uzman 2 ay önce
kavşakdan cumaretesi pazarındaki kavşağa kadar kuyruk..yeşil kaç kez yandı ..20 5 kere yandı söndü biz geçene kadar..çok akıllı..ben diyorum oraya viyadük olmadan olmaz...
Yeteneksizsiniz.. 2 ay önce
Kavşak akıllı sinyalizasyon akıllı..sanki bu akıl işini yanlış anlamışsınız gibi..buraya üst geçit yapılmadan sizce bu trafik sorunu cozulurmu acaba..bi yanda otoban.. bi yanda d100 ..trafiğin en keşmekeş olduğu yere makyajla yapmışlar isminde akıllı koymuşlar.. isAllah siz haklisinizdir yoksa bu yolun çilesini çekecek olan yine bizler olacak..
Magdur 2 ay önce
Fevzi çakmak mahallesine geçmek için otogar kavşağından dönmek zorunda bırakılan vatandaş, yaya olarak karşıya geçmek için 100m yürüyüp yaya geçidinden U dönüşü yapmak zorunda bırakılan yaşlı, engelli ve insanlar, Cedidiye mahallesi ile kavşak arasında kalan esnafında işi bozuldu, kimse evine dönerken çıkışı olmayan daha çok yakıt harcayacağı bir kavşağa girmek istemez, viyadük iki mahalleyi bölecekti dediniz, şimdi bölünmedimi? Şehrin içinden otobana bağlantı veren zihniyet, çok başarılı bir çalışma oldu tebrik ederiz, seçime az kaldı buraya viyadük veya dalçık yapacak biri bulunur elbet.
vatandaş 2 ay önce
bu kadar APTAL BİR YOL YAPIMI GÖRMEDİM DÜZCEDEN BAŞKADA BİR YERDE GÖRMEM BUNU BELEDİYE BAŞKANINA ÖNEREN BEYİNSİZ KİM ACABA ÇOK MERAK ETTİM ZATEN IŞIKSIZ OLSUN DİYE BEKLERKEN BİRDE KAVŞAK KALKTI DÖNÜŞ SIKINTISI GERÇİ YAPANLAR BURAYI KULLANMIYGOR HERALDE O ARAÇ KUYRUGU OLDUGUNDA KULAKLARINIZ ÇINLIYORDUR İNŞALLAH
Duzceli 2 ay önce
Viyaduk sart köprü sart buda olmadi gosterisli otelin yuzune viyaduk yapilmiyor duzce halki secim gelince bu partiye oy vermeyin
Rasim erel 2 ay önce
Merkezden kervan kavşağında Fevzi cakmak MAHALLESİNE nasıl giricez e5 ten sohancıdanmı merkezden gelip otagardan dönüp Fevzi cakmağıma giriş yapacaz önce merkeze girişi yasakla şimdik te mergezden Fevzi cakmak MAHALLESİNE giriş YOK NE İSTİYORLAR KERVAN HALKINDAN NEYSE SECİM GELİYOR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın