banner851

banner955

GEREKÇE: ÇÜRÜME

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, insanların can ve mal güvenliğini sağlamak için Anıtpark Meydanı’nda içleri çürüdüğü tespit edilen iki ağacın kaldırılmasına karar verildiğini bildirdi.

Sağlık & Çevre 29.11.2021, 18:30 30.11.2021, 15:35
3466

Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, cadde ve sokaklarda tehlike arz eden ağaçlar için önlem alındığı açıklandı.

Açıklama şöyle devam etti: “Anıtpark Meydanı’nda içleri çürüyen iki ağaç, can ve mal kaybına neden olmaması için kaldırılacak. Kış aylarından zorlu kış şartlarına dayanamayacağı düşünülen ağaçlar kaldırılarak tehlike arz etmesinin önüne geçilecek. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yaptığı rutin arazi incelemeleri esnasında Anıtpark Meydanı’nda 2 adet yapraklı ağacın kök ve gövde bölgelerinde ciddi çürümeler tespit etti. Ağaçların mevcut durumların sağlıklı olmadığını ve insanların yürüyüş yolu üzerinde olduğundan can ve mal güvenliğini tehlikeye atan akçaağaç ve ıhlamur ağaçlarının kaldırılmasına karar verildi.

Bin 817 ağaç dikildi

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılı içerisinde kasım ayına kadar bin 817 ağaç dikimi gerçekleştirerek sadece hasta ve çürümüş 228 ağacı kaldırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü 10 aylık süreç içinde 111 Bin 643 adet çalı dikimi, 443 bin yazlık ve kışlık mevsimlik çiçek dikimi ve 10 milyon 530 bin metrekare çim biçimini gerçekleştirdi. Düzce Belediyesi, şehirdeki tehlike arz eden ağaçların tespiti ve müdahale çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Öte yandan ekipler, alanda yeni bitkilendirme çalışması yapacak.”

Yorumlar (2)
dzc 1 yıl önce
bahanede hazır kesiyoruz ama yerine yenisini dikiyoruz
Vatandas 1 yıl önce
Duzce olmus uyuşturucu yuvasi ozellikle cavuslar karaca beyciler ozel haraketla aranmasi lazim
Yeni Sayımız